Ať již kupujete byt, dům, pozemek či jinou nemovitost, nezapomeňte na úhradu daně z nabytí nemovitých věcí (dříve známá jako daň z převodu nemovitosti). Někteří politici sice usilují o zrušení této daně, nicméně tato legislativní změna prozatím nebyla schválena a prozatím ani nic nenasvědčuje tomu, že by tato daň byla v nejbližší době zrušena.
Větší zájem o nájemní bydlení, častější využívání spolužadatelů nebo menší počet nových úvěrů. To jsou některé následky loňského zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték. Od jejich zavedení na podzim uplynul už rok. Podívejte se, jak se za tu dobu změnil hypoteční trh.
Bezpečný způsob uložení peněz. Tak vnímá spousta lidí investice do dluhopisů. Zejména do těch státních. Jenže stejně jako každá jiná investice ani ta do dluhopisů není bez rizika. A někdy může být i docela vysoké. Podívejte se, podle čeho ho odhadnout a jak si vybrat vhodné dluhopisy k investování.
Nebankovní půjčky si dlouhá léta držely pověst nepoctivých a nevýhodných produktů. Dnes ale představují často poslední záchrannou stanici, když potřebujete rychle půjčit peníze. Rychlost získání peněz a snadné vyřízení hrají nebankovkám do karet. V čem jsou lepší než ty bankovní?
Jeden z neoblíbenějších způsobů uložení a zhodnocení peněz. Taková je pozice stavebního spoření v České republice. Česko má díky tomu dokonce třetí největší podíl na evropském trhu se stavebním spořením. Hned za Německem a Rakouskem.
Situace na hypotečním trhu nabírá na obrátkách. Počet nových úvěrů oproti minulým letům výrazně klesá a spolu s ním také úroková sazba hypoték. V září se propadla dokonce na 2,47%. Je tak nejnižší od loňského března.
Je bezpečný a zároveň slibuje vyšší zhodnocení než spořicí účty. Přesně tak vypadá typický termínovaný vklad. Tedy uložení peněz na přesně danou dobu. Podívejte se, jak funguje a kdy se vám vyplatí.
O pojištění dětí někdy přemýšlel snad každý rodič. Jenže s jeho výběrem a správným nastavením mají lidé často problémy. Podívejte se proto, čemu se při sjednávání pojistky vyhnout a na co naopak nesmíte zapomenout.
Pozor, vaše nemovitosti jsou moc drahé. A můžou způsobit problémy se splácením. Zhruba tak zní varování, které dal v září České republice Evropský výbor pro systémová rizika. Podle něj může pomoct posílení pravomocí České národní banky.
Zvýšit úroky na spořicích účtech mohou banky prakticky okamžitě. Na jejich snížení ale musí klienty upozornit alespoň 2 měsíce předem. A to se jim nelíbí. Objevily proto několik způsobů, jak tuto povinnost obejít.