Hledáte spořicí účet s nejvyšším úrokem, běžný účet bez poplatků či spotřebitelský úvěr s nejnižším RPSN? Portál Banky.cz Vám přináší zdarma přístup do největší české databáze bankovních produktů. Pojďme se blíže podívat, jak s databází pracovat a jak si najít pro sebe co nejvýhodnější bankovní produkt.
Tato sekce obsahuje znění vybraných zákonů týkajících se bankovního sektoru, kapitálového trhu, nebo jinak souvisejících s oblastí finanční problematiky. Zde uváděné zákony a jiné předpisy měly především sloužit k získání rámcové orientace v problematice, doporučujeme proto, aby pro účely citování nebo podrobnější práce se zákonnými předpisy zájemce vždy pracoval především s textem uvedeným ve Sbírce zákonů.
Na nejen bankovním trhu je dnes k dispozici nepřeberné množství všelijakých půjček a úvěrů, od drobných kontokorentů, kreditek, spotřebitelských úvěrů a leasingů až po velké hypotéky, a reklamami jsme neustále pobízeni, abychom po nějaké té půjčce sáhli a žili na dluh. Jaké dluhy jsou dobré a jaké špatné? Je lepší si vzít půjčku nebo hypotéku a od koho je nejlépe si půjčovat? Pojďme se na problematiku dluhů podívat podrobněji.
Ač je AXA pojišťovna na českém trhu teprve od roku 2008, již si právem vybudovala postavení jednoho z lídrů ve svém oboru. Patří do celosvětově největší skupiny pro finanční zabezpečení a disponuje pobočkami v řadě zemí. Především se ale snaží poskytovat svým klientů opravdu kvalitní služby na evropské úrovni.
Dlouho připravovaná reforma penzijního systému v ČR již brzy vejde v platnost. Mezi odborníky a veřejnými činiteli má jak své příznivce, tak odpůrce. Co vlastně přinese?
Rozhodnete-li se vzít si z důvodu nepříznivých finančních podmínek hypoteční úvěr, nezapomeňte si uvědomit, jak velkou zodpovědnost na sebe tímto krokem připoutáte. Příslib úvěru a vidina brzkého bydlení ve „vlastním“ často lidi připravuje o objektivní zvážení všech kladů a záporů takovéhoto kroku.
Pyramidové a jiné podvodné či nečestné záležitosti mají v České republice jistě kratší historii než v západních zemích, nicméně zde pořád přežívají i 20 let po revoluci. Lidé zkrátka rádi naslouchají mýtům, které zaručují brzké peníze bez rizika, přestože jsou ony mýty zcela ekvivalentní fikcím o rostoucích klobásách na stromech a o pivě tekoucím potoky.
Posláním Etického kodexu finančního trhu (dále jen „Kodex“) je stanovit etické normy chování - základní principy, které bude finanční instituce dodržovat při poskytování finančních služeb klientům jako fyzickým osobám, které nevstupují do vztahu s finanční institucí v rámci své podnikatelské činnosti.
Objektivní nedokonalost lidské rasy obohacená u subjektivní prvky každého jedince dělá z člověka potenciální hrozbu pro své okolí. Tento fakt částečně potvrzuje i lidové přísloví o neštěstí nechodícím po horách ale po lidech. Každý jedinec by měl být schopen postavit se ke svému jednání čelem a umět nést potenciální následky svých činů. Minimálně z morálního hlediska. Avšak ekonomické důsledky lidské snahy již v současné době nemusí být vždy triviální a řešitelné.
Proč vznikly peníze, jak se od mincí ražených z drahých kovů přešlo k bankovkám, proč vznikly komerční banky, jaká je úloha centrální banky či jak je tištění nových nekrytých peněz (inflace) škodlivé. O tom a mnohém další pojednává zábavnou formou krátké animované video ČNB, které doporučujeme všem ke shlédnutím.