aktuality ze světa financí, bankovnictví, pojišťovnictví, tuzemské a zahraniční ekonomiky, jak se bude dále vyvíjet kurz koruny?
Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, první díl A až J.
Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, druhý díl K až Z.
Dne 7.4.2014 oznámila ČNB odebrání licence družstevní záložně WPB Capital. Rozhodnutí centrální banky není v tuto chvíli ještě pravomocné a záložna se proti němu s největší pravděpodobností odvolá. Ztráta licence by totiž pro záložnu znamenala definitivní ukončení její již nyní velmi omezené činnosti a okamžitý úpadek. Nechce se již ČNB nadále dohlížet na oproti bankám rizikovější sektor družstevních záložen a začíná cíleně eliminovat slabší články, či se ve WPB Capital dělo něco skutečně nekalého? A jak postupovat v případě, že máme u WPB uložené peníze?
Česká národní banka (ČNB) odejmula dne 18/12/2013 Metropolitnímu spořitelnímu družstvu (MSD) povolení působit jako družstevní záložna. Dle vyjádření ČNB byly důvodem závažné nedostatky v podnikání této družstevní záložny, které poškozovaly zájmy jejích vkladatelů a významným způsobem ohrožovaly její bezpečnost a stabilitu. Jak a kde se přihlásit o náhradu?
Listopad uplynul jako voda a máme tu další vydání našeho bankovního zpravodaje. Tentokráte se podíváme na vývoj úrokových sazeb u spořicích účtů, situaci kolem družstevních záložen blokovaných ČNB a stavební spoření. V samotném závěru ještě přiblížíme aktuální vývoj situace ohledně vymáhání bankovních poplatků za hypoteční úvěry.
Hlavním hostem druhé poloviny Otázek Václava Moravce tuto neděli byl viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík. Jak jsme již blíže popsali v našem minulém článku Intervence ČNB a zvyšování inflace, Česká národní banka depreciovala kurz na 27 Kč/EUR s cílem zvýšit inflaci na 2%.
ČNB se začátkem listopadu rozhodla přikročit k intervencím na devizovém trhu a depreciovat korunu až na úroveň 27 Kč/EUR. Naposledy se takto bojovalo proti apreciaci koruny v roce 2002. Nyní je hlavním cílem zvýšit inflaci až k hranici 2% (zpět na inflační cíl ČNB). Pomůže umělé zvýšení inflace české ekonomice? A pokud ano, převýší přínos následky morálního hazardu s běžnými občany?
Raiffeisenbank se stala v posledních dnech terčem phishingu. Phishingem se nazývá situace, kdy méně či více povedená napodobenina webu banky řízená podvodníky láká klienty oné banky k zadání svých přihlašovacích údajů do internetbankingu.
V minulém roce 2012 došlo k vícečetným pohybům v nastavení centrálních úrokových sazeb České národní banky (ČNB). Naše centrální banka působí jejich prostřednictvím na výši úrokových sazeb v ekonomice.
Druhý díl našeho poznávacího výletu po českých bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách, ve kterém tentokráte objevíme převážně méně známé banky a záložny, o kterých je mnohdy škoda nevědět, neboť nabízené podmínky můžou být velmi zajímavé. Budete mile překvapeni.