
Hypotéka – kolik Vám banka půjčí?
Od října vstupují v platnost nová doporučení centrální banky omezující hypotéky. Spočítejte si s námi, kolik Vám může banka maximálně půjčit.
Hypotéční úvěr, refinancování, americká hypotéka, LTV, zástava nemovitosti, kde dostanu nejlepší úrok?
Od října vstupují v platnost nová doporučení centrální banky omezující hypotéky. Spočítejte si s námi, kolik Vám může banka maximálně půjčit.
Od poloviny srpna nabízí stát prostřednictvím fondu rozvoje bydlení (SFRB) úvěry mladým na pořízení bytu či domu. Půjčky ale mají mnoho omezení a na zvýhodněný úrok (aktuálně 1,12%) dosáhne málokdo. Co je třeba splnit pro získání úvěru?
Průměrná sazba u hypoték klesla na 2,4%. Největší banky na trhu nečekaně zlevnily. Poslední šance na úvěr za dobrých podmínek před zavedením dalších omezení? Poradíme, které banky nabízejí nejnižší úroky.
Po snížení LTV na 90% zavádí ČNB další zpřísnění pro hypotéky. Od října bude splátka úvěru omezena na max. 45% čistého měsíčního příjmu. Celkové zadlužení nebude moci být vyšší než devítinásobek ročního příjmu.
Celková nákladovost hypotéky v sobě nezahrnuje pouze placené úroky, ale taktéž všemožné poplatky za sjednání a vedení úvěru či povinné doplňkové služby (pojištění, vedení běžného účtu). Jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN?
Průměrná sazba hypoték vzrostla na 2,5% a již není možné sehnat úvěr na bydlení pod 2%. Nicméně i přes všeobecnou vlnu zdražování dvě banky zlevnily. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?
Banky a stavební spořitelny za loňský rekordní rok 2017 rozpůjčovaly na bydlení 289 mld. Kč. To je o necelých 9 mld. Kč více než v předchozím roce, který byl považován za přelomový díky historicky nejnižším úrokovým sazbám. Jak se bude hypotéční trh vyvíjet letos?
S blížícím se jarem a stoupajícími teplotami neúprosně rostou i úrokové sazby hypoték. Refinancovat úvěr u konkurence nebo raději refixovat úrok u stávající banky? Poradíme, jak získat co nejlepší sazbu.
Přemýšlíte o koupi nebo výstavbě nemovitosti na hypotéku? Obrňte se trpělivostí a připravte se na malou „papírovací válku“. Které dokumenty po Vás bude banka požadovat?
Většina bank se snaží „ulovit“ klienty na nízké úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Pozornost je však třeba věnovat celkové nákladovosti úvěru. Podezřele nízký úrok často maskuje vysoké poplatky za čerpání a pojištění úvěru. Které parametry hypotéky se vyplatí sledovat?
Pro získání hypotéky je potřeba splnit několik základních podmínek. Mimo dostatečného příjmu a čistých rejstříků je třeba mít i adekvátně hodnotnou zástavu, přiměřený věk a aspoň přechodný pobyt v ČR. Na co se před jednáním s bankou připravit?
Hypotéky zdražují. Za méně než 2% už nabízí úvěry jen Fio. Průměr ostatních bank se blíží 2,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku? A jakou zvolit fixaci úrokových sazeb?