UniCredit Bank s platností od 25. 3. 2024 snižuje úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů pro 2 a 3letou fixaci o 0,2 % p.a.
Hypoteční trh loni naskočil na rekordní vlnu a
zdá se, že ji nehodlá opustit. Ukazují na to alespoň aktuální statistiky. Podle
nich si lidé v únoru půjčili téměř 30 miliard korun. Tedy skoro o 5 miliard víc
než v lednu a nejvíc v historii českého hypotečního trhu.
Přemýšlíte, že byste si založili firmu, ale
nevíte, jak na to? Poradíme vám, kam zajít, co vyplnit a na jaké výdaje se
připravit. Založte si firmu jednoduše a rychle, ať můžete svůj nápad začít
zpeněžovat.
Skupina KB, do které patří i Modrá pyramida s platností od 1. 5. 2024 snižuje úrokové sazby u nezajištěného úvěru Půjčka na Bydlení o 0,3 % p.a.
ECB minulý týden snížila svou hlavní úrokovou sazbu na nulu, resp. diskontní sazbu do většího záporu (z -0,3% na -0,4%). Přestože je ČNB k užití záporných sazeb v tuzemsku zatím zdrženlivá, nelze tento scénář v budoucnu vyloučit. Vklady retailového segmentu budou pravděpodobně v bezpečí, ale nezadělává si Evropa levnými penězi na další (nejen realitní) cenové bubliny, které by mohly spustit příští ekonomickou krizi?
Stavební spořitelna České spořitelny oznámila od 21. 10. 2023 změnu tarif pro nezajištěný Úvěr od Buřinky pro 3letou fixaci, a to z původního tarifu "5,45% / 8,45%" na nový "7% / 10%".
Nečekané. Takové bylo únorové rozhodnutí České národní banky (ČNB) o tom, že zvýší úrokové sazby. Řada médií a analytiků začala v té souvislosti ihned spekulovat o zdražení hypoték. Jenže je docela možné, že k němu vůbec nedojde.
Zavřené podniky, práce z domu nebo dokonce propouštění. To jsou některé dopady pandemie koronavirové nemoci COVID-19. Spousta lidí tak musí počítat se zkrácením příjmů a někteří zaměstnanci i podnikatelé o ně přišli úplně. Banky jim proto nabízí odklad splátek i speciální koronavirové půjčky.
Pandemie. Vládní opatření. Koronavirus COVID-19. To jsou v poslední době jedny z nejčastějších výrazů, se kterými se setkáváme. A které bezprostředně ovlivňují spoustu oblastí našeho života. Proto se společně podíváme, jak na současnou situaci reagují pojišťovny a kdy vám pomohou.
Proč vznikly peníze, jak se od mincí ražených z drahých kovů přešlo k bankovkám, proč vznikly komerční banky, jaká je úloha centrální banky či jak je tištění nových nekrytých peněz (inflace) škodlivé. O tom a mnohém další pojednává zábavnou formou krátké animované video ČNB, které doporučujeme všem ke shlédnutím.