Snižující se úrokové sazby a obecně lepší nálada na trhu přinesla v březnu další nárůst produkce.
Zatímco hypotéky během ledna mírně zdražily na průměrná 2%, spotřebitelské úvěry nadále stagnovaly pod 10%. Poradíme, kde získáte hypotéku už za 1,58% a kterým bankám se naopak raději vyhnout.
Máte strach z virů? Platíte kartou online? Bojíte se, že se vám někdo nabourá do webkamery?
Od 4/2017 již nelze sjednat hypotéku nad 90% LTV. Úvěry v pásmu 80-90% LTV výrazně podražily, neboť jich banky mohou mít v portfoliu jen 15%. Stále je však možné dosáhnout na sazbu 1,58% pro fixaci na 5 let.
Konec léta s sebou přinesl zdražování hypoték. Průměrná sazba překročila hranici 2% a z 90% úvěrů se pomalu začíná stávat nedostatkové zboží. 8 bank stále nabízí pětiletou fixaci pod 2%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?
Hypotéky zdražují. Za méně než 2% už nabízí úvěry jen Fio. Průměr ostatních bank se blíží 2,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku? A jakou zvolit fixaci úrokových sazeb?
Pro získání hypotéky je potřeba splnit několik základních podmínek. Mimo dostatečného příjmu a čistých rejstříků je třeba mít i adekvátně hodnotnou zástavu, přiměřený věk a aspoň přechodný pobyt v ČR. Na co se před jednáním s bankou připravit?
Průměrná sazba hypoték vzrostla na 2,5% a již není možné sehnat úvěr na bydlení pod 2%. Nicméně i přes všeobecnou vlnu zdražování dvě banky zlevnily. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?
Průměrná sazba u hypoték klesla na 2,4%. Největší banky na trhu nečekaně zlevnily. Poslední šance na úvěr za dobrých podmínek před zavedením dalších omezení? Poradíme, které banky nabízejí nejnižší úroky.
Cena peněz roste. Hypotéky výrazně zdražují, průměrná sazba pětiletého fixu se blíží 3%. Stále je však možné sehnat úrok i pod 2,5%. Které banky nabízejí nejvýhodnější sazby?