Jak nejlépe a bezpečně zhodnotit peníze? Většina lidí na tuto otázku v současné době odpoví „na spořicím účtu“. Právě ten je totiž aktuálně nejoblíbenějším typem spoření na trhu. Vyplývá to z Barometru obliby spoření, který připravuje Asociace českých stavebních spořitelen.
Nižší úrokové sazby, levnější pojištění a řada dalších výhod. To všechno přináší zelená hypotéka. Je určena všem lidem, kteří plánují úsporné bydlení – bez ohledu na to, jestli si pořizují novou nemovitost, nebo rekonstruují tu stávající. Podívejte se, co zelená hypotéka nabízí, kdo na ni dosáhne a kde ji najdete.
Havarijní pojištění je jen pro nová auta, není
potřeba nebo mi stejně dostatečně nepomůže. Kolem tohoto pojištění existuje
řada mýtů a omylů. Sepsali jsme proto 7 hlavních, abychom vysvětlili, jak to
skutečně je.
Co se stane s účty v bance, když jejich majitel zemře? Za jak dlouho banka zjistí, že majitel účtu už nežije a na jak dlouho prostředky na účtu zablokuje? Co potřebujete bance doložit, aby vám coby dědicům vyplatila peníze z účtů zůstavitele? Jak se bude tento příjem danit? Musí banky pojišťovat i vklady na zablokovaných účtech?
Bude vám stačit na splátku všech dluhů 45 % vašeho čistého měsíčního příjmu? Nově tuto otázku při žádosti o hypotéku řešit nemusíte. Česká národní banka rozhodla, že od 1. července přestane sledovat takzvaný ukazatel DSTI.
Ať již kupujete byt, dům, pozemek či jinou nemovitost, nezapomeňte na úhradu daně z nabytí nemovitých věcí (dříve známá jako daň z převodu nemovitosti). Někteří politici sice usilují o zrušení této daně, nicméně tato legislativní změna prozatím nebyla schválena a prozatím ani nic nenasvědčuje tomu, že by tato daň byla v nejbližší době zrušena.
Přes 2050. Tolik přístrojů má nová největší síť bankomatů v České republice. Vznikla na začátku února díky spolupráci 4 bank. Pro klienty to znamená, že mají víc možností, kde vybrat peníze. A přitom za stejných podmínek, jaké mají nastavené u své banky.
Pojištění automobilu, či alespoň povinné ručení, známe víceméně všichni. Ale stejně jako u dalších majetkových pojištění, i zde se potkáme s různými druhy pojištění auta. K tomu přidejme připojištění, účelová nebo krátkodobá pojištění, navíc ještě s bonusy a malusy. Podívejme se, co hradí povinné ručení, k čemu je havarijní pojištění a jaká specifika má pojištění na cesty. Jak je to se zelenou kartou? A podle čeho poznat nejvýhodnější pojištění vozu?
Povinné ručení potřebuje každý, kdo má auto a
chce s ním jezdit. Jeho sjednání je snadné. Jenže změna pojišťovny už bývá
složitější. A to dost výrazně. Kdykoliv vás nechá odejít jen Direct pojišťovna.
U ostatních musíte počkat i několik měsíců.
Snad každý rodič chce, aby jeho děti poznaly hodnotu peněz a naučily se s nimi hospodařit. Výborným pomocníkem k tomu je vlastní účet. Vědí to i banky, a proto stále častěji nabízejí speciální účty pro děti. Podívejte se, podle čeho vybrat ten nejlepší dětský účet a kdy je správný čas ho zřídit.