Našetřit si na vlastní bydlení je rok od roku
těžší. Zatímco na konci roku 2019 k tomu stačilo „jen” něco přes 118 průměrných
měsíčních platů, na konci minulého roku už to bylo přes 130 platů. Doba spoření
se tak o rok prodloužila. Vyplývá to z údajů, které nedávno zveřejnila Modrá
pyramida.
Půjčit si na pár dní, na týden, zkrátka do výplaty? Nedostatek prostředků na nečekaný výdaj postihl snad už každého z nás. Půjčka do výplaty je jednou z možností, jak takovou situaci rychle překlenout. Minimálně v případě, kdy se nemáte na koho obrátit ve svém okolí. Přestože jde o drobnou půjčku na krátkou dobu, při jejím výběru je potřeba zvýšit opatrnost a pečlivě projít všechny podmínky úvěru. Poradíme, jak nenaletět podvodníkům a jak vybrat nejvýhodnější půjčku do výplaty pro aktuální situaci.
Pro půjčky na ruku je typických několik skutečností: nevyžadují bankovní účet, čisté registry a ani příkladnou bonitu klienta. Dostupné jsou i lidem s nižším příjmem, také ve zkušební době, ve výpovědní lhůtě, často i období nezaměstnanosti nebo na mateřské/rodičovské dovolené. To je vše je stále ještě v toleranci zákona o spotřebitelském úvěru, byť na hony vzdálené od praxí bank. Přesto může být bezpečná a opravdovou pomocí v krátkodobé krizi.
Úroky u spořicích produktů dál nezadržitelně padají, a když už banky nesahají přímo ke snížení úrokové sazby, zavádějí aspoň pásmové úročení či požadují splnění podmínek (útrata kartou), aby vůbec k nějakému úročení došlo. Na co si dávat pozor?
Uvažujeme o změně banky a chceme si zajistit naprosto hladký přesun trvalých plateb na nový účet?
Zatímco nejlepší hypotéka za rok zlevnila z 1,89% na 1,54% (fix 5 let, úvěr nad 1 mil. Kč), nejvýhodnější půjčka se nehnula ani o desetinu procenta a zůstává na RPSN 7,13% (100 000 Kč na 4 roky). Kam zajít pro nejvýhodnější půjčku a mikro-půjčku?
Aby bylo pojištění opravdu účinné, musíte ho dobře vybrat a správně nastavit. Základní pravidla jsou přitom vždy stejná. Bez ohledu na to, jakou pojistku zrovna řešíte. Proto jsme pro vás připravili 5 tipů, které vám pomůžou vybrat nejlepší životní, úrazové nebo třeba havarijní pojištění.
Výhodnější spoluúčast, slevy za ujeté kilometry i zrušení limitů. Pojišťovny na českém trhu se poslední dobou pustily do výraznějších inovací nabízených produktů. Dobrou zprávou je, že na všech inovacích vydělají hlavně klienti.
Nejprve přišla dlouho očekávaná vlna bezpoplatkových bankovních produktů (vše od běžných účtů až po hypotéky). Za touto první módní vlnou ovšem dorazila ještě druhá, která rozhodně očekávána nebyla, a ta sebou přinesla v duchu lidového přísloví „s jídlem roste chuť“ přání klientů získat své již zaplacené poplatky od bank zpět – tentokráte za hypotéky. A německý soud tomuto přání vyhověl, ať už z důvodu úctyhodné obratnosti právníků na straně žalujících, či pouze laciného populismu. Češi nechtějí zůstat pozadu a nejméně tři instituce (právní kanceláře) již houfují nespokojené klienty na zteč proti bankám v podobě snahy vyvinout tlak na mimosoudní vyrovnání či přímo iniciovat soudní řízení. Bude tažení stejně úspěšné jako v Německu?
Existuje něco jako „bezpečné zadlužení“? Vězte, že existuje. A jde o snadno dosažitelný stav, pokud znáte několik jednoduchých zásad k jeho dosažení. Podívejme se na ně. Na bezpečnost zadlužení mají vliv nejen pravidelné příjmy, ale i schopnost spořit a aktuální výše úspor. Proto se detailněji podíváme i do tématu spoření.
Úroky u hypoték blížící se k 6 % a stále dražší nemovitosti. Kombinace, která řadě lidí zkomplikovala plány na pořízení vlastního domu či bytu. A přiměla je k pátrání po alternativním financování bydlení. Možností je přitom několik a každá má své plusy i minusy.