životní pojištění, neživotní pojištění, cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě a zaměstnavateli, podpojištění, pojistné, pojišťovny, pojištění nemovitosti, majetkové pojištění, pojistné události, jaké sjednat pojištění?
Výdaje na opravu nemovitosti zničené požárem, povodní nebo vichřicí se mohou vyšplhat do milionových částek. Poradíme vám, jak nemovitost správně pojistit, na jaká rizika nesmíte zapomenout, jak vysokou zvolit pojistnou částku a jak předejít podpojištění nemovitosti.
Stačí se jen na chvíli zamyslet… A přehlédnete protijedoucí auto, nedotáhnete kohoutek s vodou nebo v obchodě zakopnete o schod a spadnete do regálu s vystavenou elektronikou. A škody za statisíce nebo dokonce miliony korun jsou na světě. Právě proto je tu pojištění odpovědnosti, které je zaplatí za vás. Podívejte se, jak ho vybrat.
Mám se soustředit na cenu, rozsah pojištění, nebo spíš na spoluúčast? Podobnou otázku si klade skoro každý řidič, který si potřebuje sjednat havarijní pojištění. Podívejte se proto, jak při výběru pojištění vozidla postupovat.
Pomoc i v těch nejsložitějších situacích. Přesně to nabízí životní pojištění. Můžete se na něj spolehnout například při hospitalizaci, vážných úrazech či onemocněních nebo invaliditě. A po vaší smrti pomůže pozůstalým řešit výpadek příjmů a vyrovnat se s novou situací.
Ochránit vaše zdraví, majetek i práva – to všechno dokáže krátkodobé pojištění do zahraničí neboli cestovní pojištění. Stojí přitom jen pár korun. A nabízí řadu možností a připojištění. Podívejte se, co všechno pojištění do zahraničí umí.
„Havarijní pojištění u ojetého auta nemá smysl.“ Také už jste se s podobným tvrzením někdy setkali? Pokud ano, můžeme vás ujistit, že rozhodně neplatí. I u starších aut se havarijní pojištění často vyplatí. A v případě nehody, krádeže nebo třeba krupobití vám ušetří desítky tisíc korun.
Životní pojištění si sjednejte do 30 let věku, pozornost věnujte rozsahu pojištěných rizik, pojistným limitům i výlukám z pojištění. Rozhodně se vyplatí porovnat více nabídek.
Po koupi (prodeji), darování či zdědění auta musí proběhnout jeho přepis na nového majitele. Auto je věcí povinně registrovanou na konkrétní osobu (fyzickou nebo právnickou). Proto, kdykoliv nastane změna ve vlastnictví vozu, nebo když se auto zlikviduje, ukládá zákon povinnost zanést ji do Registru vozidel. Nejde o složitou administrativu. Stačí vědět, co k přepisu potřebujete a kde jej nechat provést.
Nepřečtené pojistné podmínky, příliš nízká pojistná částka nebo příliš malý rozsah krytí. To všechno vás snadno připraví o peníze, které můžete dostat od pojišťovny. Podobných nedopatření ale lidé dělají mnohem víc. Podívejte se proto na 29 nejčastějších chyb u pojištění, které vám hrozí.
Zájem o fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla skokově roste. Při jejich instalaci včas myslete na vhodné pojištění. Jak ho vybrat a nastavit?