
Velké porovnání spoření – duben 2017
Spořící účet, termínovaný vklad, stavební spoření a vkladní knížka. 4 klasické způsoby bankovního spoření. Které banky, družstevní záložny a stavební spořitelny nabízejí nejvyšší úroky?
Spořící účet, termínovaný vklad, stavební spoření, vkladní knížka, penzijní připojištění a jiné formy spoření, kam uložit naspořené peníze?
Spořící účet, termínovaný vklad, stavební spoření a vkladní knížka. 4 klasické způsoby bankovního spoření. Které banky, družstevní záložny a stavební spořitelny nabízejí nejvyšší úroky?
Zatímco rok 2016 byl ve znamení neustálého snižování úroků u spořících produktů, leden 2017 začíná slibným růstem, o který se zasloužila nová banka Creditas. Peníze je opět možné nechat úročit více než 1%.
S podzimním poklesem venkovních teplot dochází bohužel k opětovnému snižování úroků napříč celým trhem. Již pouze dvě banky jsou ochotny peníze klientům úročit 1%. Kdo chce více, musí se poohlédnout u družstevních záložen, kde stále není problém získat i 3%.
Dlouhé období nízkých úrokových sazeb nepřeje spoření. Přesto lze mezi bankami a družstevními záložnami nalézt velké rozdíly. I dnes je stále možné si nechat peníze úročit 1% na spořícím účtu bez výpovědní lhůty. Kde spořit a kterým bankám se naopak vyhnout?
Zatímco úrokové sazby spořících účtů pomalu padají pod 1%, státem dotované stavební spoření opět nabývá na atraktivitě. Kolik se dá na stavebním spoření vydělat? A nesníží spořitelny v brzké době úroky také blíže k 0%?
Po omezení činnosti ERB Bank došlo k výraznému poklesu sazeb u spořících produktů napříč celým trhem. Nejvíce to pocítily termínované vklady, kde došlo k propadu nejlepších sazeb až o 50%. Propad úroků na spořících účtech byl zmírněn zdravou konkurenční rivalitou bank, zejména mezi Air Bank a Equa bank.
Letošní začátek roku s sebou přinesl mimo tradičního lednového poklesu burzy i únorový propad úroků na spořících účtech. Kde se vyplatí spořit a kterým bankám se raději vyhnout? Udrží termínované vklady současné sazby nebo budou kopírovat trend spořících účtů?
Zatímco většinu spořících produktů je možno v bance založit stejně výhodně kdykoliv, stavební spoření má svou hlavní sezónu v prosinci. Státní podpora se totiž vyplácí za každý započatý kalendářní rok, tedy 2 000 Kč lze získat i za 20 000 Kč složených 31/12.
Kam uložit 150 000 Kč, které potřebujete mít kdykoliv k dispozici? Kde nejlépe zhodnotit 0,5 mil. Kč, které můžete postrádat po další dva roky? Banky.cz vám přinášejí velké porovnání spořících účtů a termínovaných vkladů.
Redakce Banky.cz vám přináší kompletní přehled výnosů transformovaných penzijních fondů za rok 2014. Porazit rekordně nízkou inflaci (0,4%) nebylo těžké, ale jak jsou na tom fondy s průměrnou výnosností za posledních 15 let? Vyplatí se spořit v tzv. třetím pilíři důchodové reformy?
4 066 684 kusů. Tolik bylo aktivních smluv ve fázi spoření ke konci roku 2013. I přes změny, které proběhly v uplynulých letech, je stavební spoření oblíbený produkt. Je tu nejdéle a lidem zajišťuje garanci a jistotu. Jak moc je ale tato garance výhodná?
Úrokové sazby na spořicích účtech se pohybují lehce na 1%. Kdo chce vyšší výnos, musí se poohlédnout po jiném produktu – terminovaném vkladu, kde lze dosáhnout na vyšší úrok. Které banky a družstevní záložny nabízejí nejlepší podmínky?