Commerzbank AG působí na českém trhu od roku 1992 a patří zde k uznávaným bankovním institucím. V České republice se orientuje především na firemní klientelu a na Private Banking. Produktová paleta je široká a sahá od běžného účtu a platebního styku včetně internetového bankovnictví až po složitější strukturované a konsorciální financování.
Commerzbank AG je druhou největší bankou v Německu a jednou z nejvýznamnějších v Evropě. Spojením dvou tradičně silných německých značek Commerzbank a Dresdner Bank v květnu 2009 vznikla nová Commerzbank, která je silnou univerzální bankou s vyváženým a úspěšným obchodním modelem.
Oblast střední a východní Evropy je pro Commerzbank strategickým regionem. Má zde nejhustší síť obchodních míst ze všech německých bank a je největší německou bankou ve střední a východní Evropě. V celosvětovém měřítku je Commerzbank zastoupena v hlavních ekonomických a finančních centrech.
V České republice se orientuje především na firemní klientelu a na Private Banking. Mezi firemní klienty patří jak firmy s německým zázemím, tak středně velké a velké české společnosti. Produktová paleta je široká a sahá od běžného účtu a platebního styku včetně internetového bankovnictví až po složitější strukturované a konsorciální financování.
Commerzbank má také rozsáhlé know how v oblasti dokumentárních obchodů, akreditivů a financování zahraničního obchodu, kde je její velkou výhodou široká síť korespondenčních bank po celém světě.
Náročné požadavky klientů plní Commerzbank i v oblasti Private Banking a poskytuje jim ojedinělou skladbu bankovních produktů, sestavení individuálního portfolia šitého na míru a Private Placement včetně přístupu na tuzemské a zahraniční kapitálové trhy.
Jak funguje vymáhání dluhů v praxi? Od první upomínky, přes soud, až po exekuci vede dlouhá cesta, během které máte více možností, než si možná myslíte. Nezaplacená splátka ještě neznamená exekuci na účtu nebo zabavený majetek. Naopak: při správném postupu můžete i vážné finanční problémy vyřešit s minimem následků. Připravili jsme pro vás přehledného průvodce vymáháním dluhů, včetně praktických tipů, jak se bránit a na co máte právo.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Dostupnost bydlení se v uplynulém roce držela stabilně kolem hranice 60 %. Znamená to tedy, že průměrná domácnost vynaloží na splácení nově pořízeného bytu zhruba 60 % čistých peněžních příjmů.