je typ hypotečního úvěru, který jak je z názvu patrné flexibilně reaguje na aktuální situaci zákazníka. Umožňuje odložit splácení, přerušení splácení, mimořádné splátky v průběhu fixace a úpravu měsíční splátky dle aktuální výše příjmů či hypotéku kdykoliv a hlavně bez sankcí splatit.
Flexibilní hypotéka je tak trochu marketingový trik, protože každá banka při sjednání hypotéky prověřuje možnosti splácení klienta a dle toho činí nabídku financování. Může se vám tedy stát, že si pořídíte flexibilní hypotéku a žádnou změnu splácení nevyužijete. Na druhou stranu se vám může stát, že si pořídíte běžnou hypotéku a změny ve vaší finanční situaci znemožní původně plánované splácení - banka, která nechce mít v portfoliu neplatiče tedy splátky flexibilně přizpůsobí vašim aktuálním finančním možnostem.
Při výběru ideální dispozice bytu se zákazníci potýkají s otázkami, jak efektivně využít prostor a jaká dispozice bytu či domu nejlépe odpovídá jejich životnímu stylu. Projděme si proto aktuální statistiky výstavby, informace o oblíbené velikosti bytů i to, jak se v posledních letech mění požadavky na bydlení. Ukážeme, jak se dispozice bytu odráží v ceně, ale i jakou dispozici upřednostnit v jaké životní situaci. A hlavně: jak při tom všem zbytečně nepřeplatit.
Jako podnikatel víte, že správný finanční management je klíčem k úspěchu. Tímto průvodcem vám chceme pomoci zorientovat se ve světě firemních úvěrů. Dozvíte se, jak se liší od spotřebitelských půjček, jaké typy byznys půjček existují a na co si dát pozor při výběru. Ať už jste živnostník (fyzická osoba) nebo vedete firmu (právnickou osobu), najdete tu důležité informace pro informované rozhodnutí o financování vašeho podnikání.
Hypotéka představuje pro mnoho lidí klíč k vlastnímu bydlení, ale její čerpání vyžaduje splnění řady podmínek. Banky mají různé požadavky, které musí žadatelé dodržet. Proces čerpání úvěru může záviset na účelu hypotéky, ať už jde o nákup nemovitosti, refinancování stávajícího úvěru, nebo financování výstavby či rekonstrukce.