Peněžní dům, spořitelní družstvo je dynamicky se rozvíjející finanční instituce s družstevní právní formou založena v roce 1996 .Poskytuje komplexní nabídku bankovních služeb zaměřených jak na vedení výhodných běžných účtů pro jednotlivce, tak pro drobné a střední firmy a podnikatele. Dále poskytujeme úvěry a zajímavé úročení vkladů.
Peněžní dům, spořitelní družstvo je dynamicky se rozvíjející finanční instituce s družstevní právní formou založena v roce 1996 dle zákona č. 87/1995 Sb. o spořitelních a úvěrních družstvech, v platném znění.
Poskytujeme komplexní nabídku bankovních služeb zaměřených jak na vedení výhodných běžných účtů pro jednotlivce, tak pro drobné a střední firmy a podnikatele. Dále poskytujeme úvěry a zajímavé úročení vkladů.
Dohled nad činností spořitelních družstev vykonává Česká národní banka. Spořitelní družstva musí dodržovat veškeré zákonné předpisy, které upravují podmínky pro služby poskytované bankami a spořitelními družstvy. Peněžní dům, spořitelní družstvo je od roku 2008 účastníkem platebního systému České národní banky, veškerý platební styk probíhá prostřednictvím clearingového centra ČNB. Peněžní dům má přidělen bankovní kód 2200.
Vklady klientů Peněžního domu jsou pojištěny shodně jako vklady klientů u bank. Jako klient máte pojištěno 100% vkladu, a to až do výše ekvivalentu 100.000 EUR.
Abyste mohli využívat služeb Peněžního domu, je třeba stát se jeho členem, to je podat přihlášku a vložit základní členský vklad ve výši 100 Kč. Jak se stát členem?
Peněžní dům nabízí možnost koupě dalších členských vkladů a tím získání vyššího podílu na základním kapitálu družstva. Majitelům dalších členských vkladů se nabízí výhodnější podmínky při využívání produktů a služeb Peněžního domu, např. snížené úrokové sazby u úvěrů.
Jako člen máte právo na poskytnutí úplných informací o hospodaření Peněžního domu. Členové mají právo spolurozhodovat na členské schůzi o základních otázkách koncepce rozvoje Peněžního domu. Služby, které Peněžní dům poskytuje, jsou postupně zaváděny podle potřeb, požadavků a přání členů, čímž se zaručuje operativnost a flexibilita činnosti družstva. Čistý zisk z hospodaření Peněžního domu lze rozdělit mezi členy. O rozdělení zisku rozhoduje členská schůze.
V případě, že člen není spokojen s činností Peněžního domu, může kdykoli zrušit své členství. Při ukončení členství se členský vklad klientovi vrací a má nárok na vypořádací podíl. Členský vklad a Vypořádací podíl je vyplacen až po schválení účetní závěrky za období, ve kterém bylo ukončeno členství.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Burza je fascinujícím místem, kde se setkávají investoři a podniky za účelem obchodování. Je to organizovaný trh, kde se v reálném čase střetává nabídka a poptávka po cenných papírech a komoditách, což vytváří jedinečné prostředí pro ty, co hledají možnosti zhodnocení svých investic. Tento systém umožňuje transparentní stanovení cen na základě pohybu trhu.
Představa, že někdo zabaví majetek nebo zablokuje účet, je noční můrou mnoha lidí. Co všechno ale může exekutor opravdu zabavit? A co naopak nesmí? Řekneme vám, jak exekuce probíhá, co všechno může exekutor zabavit, a jak se vy můžete proti neoprávněné exekuci bránit. Dozvíte se také, jaká jsou vaše práva v průběhu exekučního řízení a co vlastně dělat, když obdržíte exekuční příkaz.