Banky.cz Bankovní poradna zdarma #220,Dotaz v bankovní poradně

Jak zabezpečit, aby manželka mohla po mé smrti okamžitě disponovat společným účtem v poštovní spořitelně?

V poštovní spořitelně máme rodinný účet, kde jsem já uvedený jako majitel účtu a manželka jako disponent. Jak zajistit aby v případě mé smrti mohla i nadále a ihned s účtem disponovat? Dodávám, že na tento společný účet jsou zasílány důchody nás obou, zmíněný účet je zároveň tranzakčním účtem a jsou z něj placeny veškeré náklady na domácnost. Děkuji

Dobrý den,

disponent je plně oprávněn nakládat s účtem majitele i po jeho smrti, trvale zadané příkazy se provádí i nadále do doběhnutí dědického řízení, nicméně prostředky ke dni úmrtí na účtu majitele spadají do dědického řízení (nezřeknou-li se tohoto potomci u notáře), ze kterého má Vaše žena nárok na 1/2 + 1/(x+1) z poloviny druhé, kde x je počet dětí.

Petr JermářBanky.cz