Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #3580,Účet na syna

Jak označit své peníze, aby je exekutor nezabavil?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Pokračování dotazu č. 3579: Ještě jednou se vracím ke svému dotazu. Ano, budu na něj ukládat své peníze - dávky hmotné nouze. Musí být nějak označeny, aby je exekutor nezabavil?

Dobrý den,

pokud Vašemu synovi založíte účet a uložíte si na něj své peníze (je jedno, z jakého zdroje peníze pocházejí - z výplaty, důchodu či sociálních dávek), pak exekutor účet Vašeho syna zablokuje a zabaví Vaše peníze. Stejně tak bude exekutor postupovat tehdy, když své peníze uložíte na účet svých známých. Peníze na účtu nejdou označit jako "toto je z nezabavitelné dávky hmotné nouze, atd." Budou-li takto zabavené peníze pocházet z nezabavitelné dávky v hmotné nouzi, můžete se jich soudní cestou (přes vylučovací žalobu) domoci zpět. Ale není to nic, co byste chtěl dobrovolně podstupovat.