Pokračování dotazu č. 14443: Děkuji za předchozí odpověď. Po 5 letém řádném splácení jsme od banky dostali návrh na nepřiměřený úrok téměř 5%. Bohužel naše bonita bude vhodná k refinancování úvěru za 3 měsíce po termínu fixace. Po návratu do práce z rodičovské dovolené budeme mít další stabilní příjem. Chtěla bych se zeptat, zda je možné refinancovat za tak krátkou dobu po nové fixaci? Předpokládám, že po nás bude banka požadovat nějaké sankce. Jak vysoké by mohly být při původně půjčené částce 3 miliony a zbývající 2 miliony? Dočetla jsem se, že maximálně 50 tisíc. Nicméně se má jednat pouze o poplatek za administrativní úkony v řádu tisíců korun? Je toto obhajitelné? Nebylo by nakonec výhodnější, domluvit fixaci jen na rok a pak refinancovat? Obávám se však, že nám banka již jiný návrh nedá. Již jednou nám oznámila, že toto je jejich konečná nabídka. Je toto standartní chování banky k bezproblémovému řádně platícímu klientovi s čistým rejstříkem? Velice děkuji za odpověď.
Dobrý den,
úrok 5% je u účelové hypotéky na bydlení extrémně vysoký. Sazby pro fixaci na 5 let se dnes běžně pohybují pod 2,5%. Zejména u prověřeného a řádně splácejícího klienta je toto nepochopitelné. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří ověří možnost refinancování hypotéky nyní i s Vámi na rodičovské. Rodičovskou lze uznat částečně jako doplňkový příjem, splácení by šlo protáhnout při refinancování až na 30 let a měsíční splátka by pak vycházela jen na cca 7 500 Kč, na což by vám s manželem stačily i poměrně nízké příjmy.
Pokuta max. 1% ze splácené částky (max. 50 000 Kč) se týká jen smluv, u kterých uplynulo min. 24 měsíců od podpisu (museli byste tak s refinancováním vyčkat dalších 24 měsíců od refixace hypotéky).
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, přišlo mi od AML pro poslání platby na můj účet respektive přes kreditní kartu vložit na pět hodin 26% z této částky, aby platba proběhla a tohle mi píšou: Dobrý deň, pán Ladislav, volala, vedúca finančného oddelenia do spoločnosti AML. Bolo jej povedané, že by mohli predĺžiť lehotu splatnosti likvidity o týždeň, ale mali by ste sa pokúsiť nájsť tých 800 tisíc korún, pretože do konca mesiaca vám budú účtovať penále a podiel bude už 1 milión. Co dělat?
Dobrý den, prosím o radu. Nákup akcií 2 000 ks Moneta 105 Kč/akcie v 7/2024. Převod akcií na syna v 1/2025, cena 140 Kč/akcie. Syn prodej akcií 2 000 ks v 2/2025 za cca 140 Kč/akcie. Platí se daň ze zisku? A případně, kdo je povinen daň zaplatit? Děkuji, Pavel
Dobrý den, pokud kupuji osobní automobil k podnikání jako OSVČ fyzická osoba, je nutné sjednávat povinné ručení přímo na IČ podnikatele nebo může být sjednané na fyzickou osobu, která je zároveň OSVČ a vlastníkem automobilu? Jedná se mi o to, že jako fyzická osoba mám již u pojistek nějakou historii a nasbírané body, takže pojistka vychází o dost levněji než přímo na IČ, kde nemám prozatím žádnou historii. Podotýkám, že auto bude využívat jen jedna osoba, která je zároveň vlastníkem i OSVČ. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, jsem Ukrajinka, v ČR žiji 2,5 roku. Během této doby jsem neopustila zemi, pracuji v oblasti sociálních služeb, absolvovala jsem kurz českého jazyka, nemám dlouhodobé vízum, mám přechodný pobyt, mám českého snoubence, chceme se vzít. Mohu si půjčit peníze od banky?
Dobrý den, od loňského října jsem s manželkou v insolvenci. Chtěl bych se zeptat, jak to bude s daněmi. Manželka je na mateřské a synovi budou dva roky v květnu, takže budu žádat o slevu na manželku. A teď ta otázka - celá ta daň se použije za splátku věřitelům nebo jen nějaká část, podle měsíčního příjmu? Snad jsem otázku položil nějak srozumitelně. Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Pro mnoho jednotlivců, kteří se zabývají obchodováním na burze jako fyzické osoby, může být podávání daňového přiznání složitým procesem. I když nejsou profesionálními investory, musí se potýkat s otázkami jako zdaňování ostatních příjmů a příjmů z kapitálového majetku. Je důležité si uvědomit, že tato zákonná povinnost vyžaduje znalost aktuálních legislativních změn, jelikož chyby mohou mít finanční důsledky.
Zájem pojišťoven o to, zda kouříte, a kolik cigaret denně spotřebujete, může být pro mnoho lidí překvapující. Tyto otázky se objevují při sjednávání životního pojištění, protože kouření zásadně ovlivňuje zdravotní rizika a tím i výši pojistného. Správné a pravdivé informace jsou v této souvislosti klíčové, protože nesprávné údaje mohou vést k odmítnutí plnění nebo jiným komplikacím.
Rozhodování mezi nájemním a vlastnickým bydlením je pro mnoho Čechů zásadním krokem ovlivňujícím jejich finanční stabilitu a životní styl. Jak jsme na tom podle zkušenosti odborníků v současnosti? Jak se vyvíjí požadavky nájemníků a nakolik jsou lidé, rozhodnutí pro vlastní bydlení, ochotni „uchýlit“ se nakonec do nájmu? Kdo je typický vlastník a kdo typický nájemník?