Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #5894,Dá nám banka hypotéku?

Dá nám banka hypotéku?, Hypoteční poradna

Dobrý deň. Chceli by sme s manželom kúpiť byt za 3 mil. Sme obaja pracujúci, dokopy mame príjem 61 tis. Čakáme dieťatko, od kvetna idem na matersku. Momentálne bývame v podnájme, platíme 12 tis mesačne. Chcela by som poradiť, či si mame byt kúpiť ešte teraz, v období keď sa počíta aj môj príjem. Nemáme ešte veľká nasetreneho cca 150 tis, od banky budeme určite potrebovať 90%. Dá nám banka 90% z ceny bytu aj v prípade ze uz budem na materskej? Manželov čistý príjem je 37 tis. Ďakujem za odpoveď

Dobrý den,

samotný příjem manžela (37 000 Kč) je pro získání hypotéky ve výši 3 mil. Kč dostatečný, tedy Vaše mateřská hypotéku nijak neohrozí. Banka Vám půjčí až 90%, ale za hypotéky nad 80% je účtován úrokový příplatek (obvykle +0,5-1%).