Dobrý den, pokud jsem v minulém roce měla příjmy jen od jednoho zaměstnavatele na smlouvy DPP a DPČ a daňové přiznání podávám sama, můžete mi prosím poradit, kde najdu daný formulář, který se mě týká? Jedná se o "Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2017" a stačí vyplněný formulář vytisknout a odeslat na místní FÚ nebo mám s tímto formulářem zaslat i Potvrzení o zdanitelných příjmech nebo jinou přílohu? Moc Vám děkuji za odpověď
Dobrý den, pokud jsem u jednoho zaměstnavatele pracovala v roce 2017 nejdříve na DPP a poté na 2 smlouvy DPČ, přičemž jsem si některé měsíce vydělala více než 10 000 Kč měsíčně, zaměstnavatel za mě odvádí zdravotní a sociální pojištění, podepsala jsem prohlášení k dani na slevu na poplatníka a zaměstnavatel mi neudělal roční zúčtování, mám povinnost podávat daňové přiznání nebo je to dobrovolné? Moc děkuji za odpověď
Dobrý den, věnuji se těžbě a obchodování s kryptoměnami na US burze. Zajímalo by mě, zda se banka bude zabývat vysokými zisky, které mi budou chodit na osobní účet (cca do 300 000 Kč měsíčně). Zda budu muset nějakým způsobem doložit, odkud a proč peníze přichází a zda se na ně vztahuje daň. Předem děkuji za odpověď.
Pokračování dotazu č. 4002: Dobrý den, ještě doplnění k mému dotazu. Po debatě s kamarádem, mi tento sdělil, že jsem do dotazu neuvedl důležitou skutečnost, že jsem ve starobním důchodu a mým příjmem je tedy starobní důchod. Stále platí, to co jste mi napsal ve Vaší odpovědi ohledně zdanění výnosu z investic na Zonky? Děkuji a přeji hezký den.
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně darovací daně. Moji rodiče formou daru mi darovali (synovi) podílové listy od KB. V bance proběhlo sepsání a vyřízení úspěšně. Vím, že dary v příbuzné linii (rodiče, manželé, děti, ...) nejsou daněny. Přesto se na Vás obracím s dotazem, zda-li musím na finančním úřadě tuto skutečnost nahlásit vyplněním příslušného formuláře nebo uvést až v daňovém přiznáním přijmu fyzických osob za rok 2017. Děkuji za vstřícnou odpověď.
Pokračování dotazu č. 4031: V Rozhodnutí o vypořádání dědictví byla částka za akcie daleko vyšší, než za jakou jsme je teď prodali, především co se týká akcií Volkswagenu. Jak už jsem předtím uvedla, můj tatínek zemřel před dvěma lety, a to cca týden před vypuknutím skandálu Dieselgate. Hodnota akcií teď v poslední době zase stoupla, ale i tak jsme je prodali se ztrátou více než 100.000 Kč oproti částce uvedené paní notářkou ke dni úmrtí. I když k tomu připočteme částky za ostatní akcie, pořád jsme ve ztrátě. Rozumím tedy tomu dobře, že v tomto případě žádnou daň platit nebudeme a nemusíme to ani nikde oznamovat? Peníze na účtu Poštovní spořitelny necháme jen krátce, pak jejich větší část chceme převést na podílové fondy s výnosem 5%, s kterými mám už jistou zkušenost. Naprosto souhlasím, že nechávat takovou částku na účtu tohoto finančního ústavu by byl naprostý nesmysl. Děkuji za Vaše odpovědi.
Zdravím Vás a navazuji na svůj dotaz č. 3945. K akciím jako dědictví po mém tatínkovi jsme se po více než dvou letech úspěšně "probojovali", nechali jsme je přepsat na mou maminku a při návštěvě Fio banky jsme je i rovnou prodali. Teď jsou peníze za ně na obchodním účtě maminky u Fio a odtud si je chceme převést na maminčin běžný účet u Poštovní spořitelny. Ta má ale obavu, že když je částka peněz vyšší než půl milionu, jestli to nebude muset hlásit na finančním úřadě kvůli zdanění. Platí se z tohoto nějaká daň? Děkuji.
Dobrý den, jsem prvním rokem investorem na ZONKY. Dle sdělení mi od ZONKY na začátku roku 2018 přijde výpis mého zisku a já jsem povinen ho zdanit. Můžete mi prosím poradit, zda se tento zisk daní od určité částky nebo ho musím zdanit již od první koruny? Děkuji a hezký den. L.
Dobrý den, chci se zeptat, jak je to se zdaněním výnosu v ČR ze zahraničního spořícího účtu u zahraniční banky, konkrétně v Německu? Prosím můžete připojit do odpovědi i odkaz na konkretní zákon či směrnici. Zatím jsem konkrétní paragraf na internetu nenašel. Děkuji předem.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.