Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5953,Dosáhnu na oddlužení?

Jak požádat o oddlužení po novém insolvenčním zákonu a co se týká dluhů z podnikání?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, chtěla bych požádat o oddlužení po účinnosti nového IZ, protože zatím na oddlužení nedosáhnu. Mohu požádat o oddlužení dle nového IZ po 1.6.2019, když jsem stále jednatelem společnosti, která je už 10 let v likvidaci bez činnosti a majetku? Mé dluhy jsou z ručitelství půjček této společnosti, cca ve výši 3 mil. Kč. Dočetla jsem se, že dle § 389 IZ odst. 2 se může požádat o oddlužení i z dluhů z podnikání. Mým jediným příjmem je invalidní důchod už 15 let.

Dobrý den,

novela insolvenčního zákona bude platná až od listopadu 2019. Sice odpadá povinnost splatit během 5 let min. 30% dluhů (posuzuje se snaha), ale zároveň je třeba měsíčně splácet min. cca 2 000 Kč (polovina jde na splátku dluhu, druhou polovinu tvoří odměna ins. správce).