Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #6305,Hypotéka na rekreační chatu

Můžeme si půjčit 400 000 Kč na chatku bez úspor a budou po nás banky žádat příjmy z práce?

Dobrý den, s přítelem máme hypotéku na byt a uvažujeme, že bychom chtěli nějakou menší chatku se zahrádkou na víkendy. Bylo by možno si od banky půjčit cca 400 000 Kč bez toho, aniž bychom měli našetřeno? A budou po nás chtít znova příjmy z práce? Děkuji

Dobrý den,

nákup rekreační chaty lze řešit hypotékou nebo spotřebitelským úvěrem. U hypotéky banka vyžaduje do zástavy trvale obyvatelnou nemovitost (což chatka nemusí vždy být) a může Vám půjčit max. 90% z hodnoty zastavované nemovitosti (potřebujete 10% vlastních úspor nebo ručit jinou než kupovanou nemovitostí). U spotřebitelských úvěrů tyto podmínky nejsou, ovšem bance platíte zhruba 2x vyšší úrok (a splatnost činí max 8-10 let). Vše si spočítejte v naší hypoteční kalkulačce.