Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11861,Hypotéka po insolvenci

Kdy mohu po doplacení insolvence získat úvěr nebo hypotéku v bance? Jak dlouho trvá ukončení insolvenčního řízení po doplacení celé částky?

21.11.2020 Hypoteční poradna

Dobry den, chci se zeptat po doplaceni insolvence. Za jak dlouho si muzu vzit uver nebo hypoteku v bance? V registru mi sdelili, ze vymaz je po 3 letech a za 4 roky budu vymazan. A za druhe se chci zeptat, kdyz doplatim celou insolvenci, jak dlouho trva ukonceni ins. rizeni. Cely mesic nebo 8 dni? Děkuji za odpoved.

Dobrý den,

po jednorázovém doplacení všech dluhů budu zahájen proces ukončení insolvence. Délka trvání tohoto úkonu bude s ohledem na vytíženost ins. správce a soudu, nicméně se to určitě nestihne za 8 dní (počítal bych minimálně měsíc). Hypotéku získáte nejdříve 3-5 let po skončení insolvence (více bonitní klienti dříve, méně bonitní klienti později).