Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #18849,Insolvence

Insolvence a brigáda na DPČ: Jaký je správný postup při žádosti o peníze?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, od září 2022 mi byla schválena insolvence. Jsem ID 2. stupně a k tomu brigádne na DPČ, pracuji v rámci zdravotních možností. Teď po mně ins. správce žádá pásky a výši ID s tím, že oba tyto příjmy půjdou na jeho účet a po výpočtu mi pošlou na účet peníze. Částka v ins. řízení je stejná jakou jsem přikládala při návrhu na oddlužení. Je tento postup správný? Dle mého jde jen o sloučení dluhů, které teď budu splácet uvedeným způsobem. Předpokládám, že tři roky. Děkuji.

Dobrý den,

tento postup je správný. Všechny příjmy se sečtou a z celkové výše měsíčního příjmu (DPČ, důchod) se bude vypočítávat nezabavitelné minimum.