Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #19031,Insolvence

Může insolvence zabavit částku na pokrytí vozidla a odměnu? Zjistěte, jaké jsou vaše povinnosti při běžící insolvenci.

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, mám 3 roky běžící insolvenci. Momentálně jsem na ÚP a na insolvenci platí manželka určitou částku. Skrz zdravotní problémy mám možnost alespoň DPP, kde se doručuje vozidlem. Firma platí zvlášť cestovné (amortizace vozidla a pohonné hmoty) a odměnu. Odměna je například 5 000 Kč, druhá část cestovného 10 000 Kč. Může mi insolvence vzít i těch 10 000 Kč? Popřípadě mám je uvádět do výdělku, i když je tato částka na pokrytí vozidla? Nevím si s tím rady a právě nechci nic zanedbat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji vše konzultovat s vaším ins. správcem. Tento systém odměňování je u DPP poměrně nestandardní, spíše to připomíná podnikání (kde bývá výše srážek v insolvenci stanovena na základě očekávaných či minulých obratů).