Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #18358,Insolvence a rodičovská

Jak prodloužit rodičovský příspěvek a zvládnout platit insolvenci?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, prosím o radu. Běží mi insovlnce od roku 2019, v roce 2020 se mi narodil syn. Pobírám rodičovský příspěvek, ze kterého si platím insolvenci 2 200 Kč a 1 180 Kč odměnu správci. Rodičovskou dovolenou mám naplánovanou do 3 let věku dítěte. Chtěla bych požádat zaměstnavatele o neplacené volno a rodičovský příspěvek si prodloužit do těch 4 let věku dítěte. Myslíte, že by byl problém s insolvenci, když si budu tedy insolvenci platit z toho rodičovského příspěvku? Snad jsem to napsala srozumitelně, děkuji za odpověď.

Dobrý den,

delší rodičovská není překážkou pro oddlužení. Budete-li dále schopna splácet min. 2 200 Kč měsíčně, je vše v pořádku.