Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #5545,Jak požádat o hypotéku?

Jak požádat o hypotéku?, Hypoteční poradna

Dobrý den, chystáme se se snoubencem koupit byt, přičemž částečně koupi budeme financovat z vlastních zdrojů a na zbylou část si chceme vzít hypotéku. Já jsem zaměstnanec a na hypotéku bych měla bez problému dosáhnout sama. Můj snoubenec pracuje na smlouvu o provedení práce či o díle a z dřívějška má dluh u VZP, který ještě splácí. Můj dotaz zní, zda je z toho důvodu lepší, abych o hypotéku žádala sama či můžeme žádat spolu, jelikož hlavní žadatel bych byla já a můj zdroj příjmů. Předem děkuji.

Dobrý den,

má-li Váš snoubenec dluh u VZP, bude mít pravděpodobně záznam v registrech dlužníků a banka by mu nepůjčila. Máte-li dostatečný příjem, zkuste o hypotéku požádat sama. Nicméně v tomto případě doporučuji velmi důsledně řešit majetkoprávní vypořádání (kdo a v jakém podílu bude majitelem bytu). Pokud byste byt kupovali napůl a hypotéka byla jen na Vás, tak by Vám v případě rozchodu zbyla celá hypotéka, ale jen půlka bytu.