Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11441,Kdy mohu žádat o insolvenci?

Kdy a jak podat insolvenci? Splácení malých krátkodobých půjček jako vstupní bod?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, kdy je možné zažádat o insolvenci? Stačí k tomu jakýkoliv typ úvěru, který není splatný déle než 3 měsíce nebo jaká je minimální doba podání při nehrazení? Mám několik spotř. úvěrů, na kterých mi dobíhá ochranná lhůta 6. měsíců pro odložení splátek. Mám také krátkodobě měsíční úvěry, které už mám 2 měsíce nehrazené a už došly k inspekčnímu správci. Je možné podat insolvenci skrz nesplácení těch malých krátkodobých půjček, aby se mi k tomu připnulo pak i všechno ostatní? Nebo nejprve musím přestat hradit i úvěry co mám po bankách? Díky za odpověď.

Dobrý den,

o insolvenci můžete požádat v případě, kdy jste předlužen nebo v platební neschopnosti:

  • Platební neschopnost: min. 2 dluhy po splatnosti více jak 30 dnů
  • Předlužení: hodnota dluhů je vyšší než hodnota majetku dlužníka