Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6689,Kolik mi bude zůstávat v insolvenci od června 2019?

Kolik mi bude zůstávat v insolvenci od června 2019?, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, jsem v insolvenci od února 2019, můj příjem činní 19 500 Kč a mám 3 děti (nejstaršímu je 11 let a nejmladšímu 1 rok) a mám manžela (v insolvenci jsem sama za sebe). Do teď mi zůstávalo 13 240 Kč. Budu mít také vyšší nezabavitelnou částku nebo zůstane stejná? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

z čistého příjmu 19 500 Kč Vám při 3 vyživovaných osobách doposud mělo zůstávat 14 001 Kč. Nově si bohužel nepolepšíte (musel byste vydělávat min. 20 892 Kč). Manželé by měli vždy žádat o oddlužení dohromady. V současného chvíli totiž věřitelé mohou kdykoliv Vaše dluhy začít vymáhat po Vašem manželovi, který v insolvenci není (za duhy ručíte v manželství společně a nerozlučně).