Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3561,Komu patří svolení k inkasu?

Komu patří svolení k inkasu?, Platba

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
16.5.2017 Platba

Dobrý den, babičce převádím účet k jiné bankovní společnosti a na účtu České spořitelny a.s. má m.j. svolení k inkasu na č.ú. 101398062/0800. Nepodařilo se mi dopátrat, čeho by se toto svolení mohlo týkat a zda uvedené č.účtu je aktivní. Možná se jedná o již neplatný starý účet. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

banky Vám bohužel nemohou odhalit majitele účtu z důvodu zachování bankovního tajemství. Doporučuji zkontrolovat výpis z účtu za poslední rok - pokud tam nenajdete žádnou odchozí platbu na tento účet, svolení k inkasu se bude pravděpodobně týkat nějakého starého produktu, který Vaše babička již nevyužívá (plyn, elektřina, mobil, pojištění, atd.). Pokud tam za poslední rok nějaká odchozí platba bude, zkontrolujte všechny smlouvy, které babička podepsala - určitě tam dohledáte, ke které smlouvě inkaso patří.