Dobrý den, chci se zeptat, mám devizový dolarový a eurový účet v bance, často posílám peníze na Ukrajinu. Moje česká banka mi za příkazy do zahraničí strhává jen směšný poplatek, ale na ukrajinské straně si vždy strhnou úplně neuvěřitelnou částku. Mohli byste mi poradit na jakou banku na Ukrajině se obrátit a založit si u nich účet takový, aby jejich poplatky byli snesitelné? Nebo aspoň kde bych našel seznam ukrajinských bank, abych je mohl oslovit s dotazem na možnost otevření vhodného účtu? Předem děkuji.
Dobrý den, mám jako budoucí majitel/dědic zastavené nemovitosti za úvěr třetí strany právo vědet, na kolik je moje budoucí nemovitost zatížena zástavou ještě před přijmutím dědictví? Musí mě úvěrová banka tyto informace poskytnout? Aniž by se tedy úvěrová banka vymlouvala na to, že nejsem jejich klientem a že mají vůči mně bankovní tajemství? Mám za to, že jako vlastník zatížené nemovitosti mám právo vědět jaká je aktuální výše závazku, protože to samozřejmě ovlivňuje hodnotu nemovitosti kterou mám dědit. Děkuji
Dobrý den, už jsem se ptal v obecné rovině a teď se ptám konkrétně, děkují předem za odbornou odpověď. Poslal jsem sumu švýcarských franků z mého osobního účtu v české Fio bance do mého osobního účtu ve švýcarských frankách v české Raiffeisen bance. Ve Fio bance si účtovaly poplatek za tu službu skoro 10 CHF nad tu moji sumu. Do Raiffeisen banky ale dorazila suma o 25 CHF méně! Ptal jsem se Reiffeisen banky o ty peníze, odpověděli mi, že žádné poplatky si neúčtovali. Ptal jsem se u Fio banky kam smizelo těch 25 CHF, neexistuje žádný zázam na co byly použity. Z Fio banky mi odpověděli, že to jsou nějaké peníze, které jsi možna odečetly nějaké korespondenční banky atd., ale nikde ani zmínka anebo řádek o tom není! Ptal jsem se u KB, ČSOB, České spořitelny a jiné české banky a dostal jsem odpověď, že existuje nepsaná dohoda mezi českými bankami, že když jsou převody ve CHF mezi českými bankami v Česku, se neúčtují žádné poplatky! Děkuji.
První výplata přijde synovi na jeho účet, kde je exekuce. Od února tam také bude mít zřízené trvalé příkazy na výživné, půjčku-hypotéku a SIPO. Když tam přijde ta první výplata, budou se nejprve strhávat trvalé příkazy a pak zbytek peněz na exekuci. Zůstane na účtu i nezabavitelná částka např. na jídlo ? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, zemřela, neměla děti ani manžela. Vlastnila nemovitost a běžný účet. Náklady na nemovitost byly placeny z běžného účtu. Dědiců na majetek je celkem 5. Nemovitost dědí 1 dědic - paní X. A běžný účet ostatní 4 dědici (paní X není mezi dědici účtu, ta dědí, pouze byt) rovným dílem (byla sepsána závěť). Problém je v tom, že náklady na byt stále odcházejí z výše zmíněného běžného účtu. Dědictví není pořád ukončeno, takže na účtě už není částka, která tam byla v den úmrtí. A můj dotaz zni: Až notář vydá konečné rozhodnutí o dědickém řízení, kde bude uvedena i konkrétní děděná částka z běžného účtu a já s tím půjdu do banky i s ostatními dědici a ta částka už tam nebude, jelikož stále odcházejí peníze na byt, tak jestli mi banka vyplatí to co na účtu zůstalo nebo jestli to bude nějak zpětně řešit s notářem, že tam není dostatek peněz pro vypořádání všech 4 dědiců? A bude se zajímat o to, proč není na BU dostatek peněz? Děkuji moc za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.