Dobrý den, prosím o radu. Z prodeje jedné nemovitosti získáme téměř 1 mil. korun. Nyní máme s manželem hypotéku, kde máme dluh 1,1 mil. Kč. Za 1,5 roku nám končí fixace. Nyní máme úrok kolem 2%. Splácet máme ještě 15 let a je nám 42 let. Napadlo mě, že bychom nyní hypotéku splatili, ale to znamená, že nebude žádná rezerva, ale budeme bez dluhu. Nebo, že koupíme garáž a z ní budeme ten rok a půl pobírat nájem. Zbytek dáme na spořící účet. Nebo, že si ještě půjčíme třeba 500 000 Kč a za 1,5 mil. koupíme 1kk jako investici. Ještě mě napadla jedna možnost, jelikož jsme v malém městě a je tu velmi malá nabídka práce za velmi malé peníze, že bychom po splacení dluhu náš byt pronajímali a sami bychom šli třeba do Brna do nájemního bytu. Prostě bychom šli za prací, ale v záloze by byl náš byt v os. vlastnictví (jako zadní vrátka). V našem městě se byt 3+1 pohybuje kolem 15 tis. měsíčně a v Brně 18 až 20 tis. Což by pro nás nebylo tak bolestivé, kdybychom měli větší výdělky. Prosím poradíte, jak nejlépe naložit s tím milionem? Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, je mi 85 let a počtem let spoření jsem již splnil podmínky pro jednorázový výběr naspořených prostředků z penzijního připojištění (cca 200 000 Kč) bez jakýchkoliv sankcí. Jaké je podle Vás nejvýhodnější použití výše naspořených prostředků? 1) Jednorázový výběr celé naspořené sumy a převod na spořicí účet u banky? 2) Viz předchozí bod ad 1) plus současné založení nového penzijního připojištění (údajně ale již půjde o jiný typ spoření). Měsíční úložka 1 000 Kč měsíčně. 3) Pokračování ve stávajícím penzijní připojištění, tj. pokračování v ukládání měsíčních částek 1 000 Kč i nadále.
Dobrý den, dostala jsem od rodičů peníze k uložení - budu je využívat jen v případě, že bych se o rodiče musela starat a platit jim nějaké nadstandardní služby. Jedná se o 300 tis. Chtěla bych je uložit na nějaký přístupný spořící učet - nevím , kdy je budu potřebovat. V ČS kde má své účty mi nabídli SPOROINVEST jako konzervativní formu spoření - výnos a bezpečnost. Chci se jen zeptat, jestli to tak je nebo je tam ukrytá nějaká "klička", o které nevím ?
Dobrý den, před půl rokem jsem si ze stavebního spoření u České spořitelny nechal odeslat větší množství peněz na svůj účet, který vedu u zahraniční banky Revolut. K platbě jsme zapomněli připsat referenční kód. Transakce v rámci ČR zajišťují skrze Raiffeisenbank, kde má Revolut zavedený účet. Částku tak nemohli přiřadit k mému účtu, a tudíž jsem ji neobdržel. Na problém jsem je upozornil a vše vysvětlil. Revolutu jsem také zaslal výpis z transakce i dodatečné potvrzení o proběhnuté transakci od ČS. Revolut tvrdil, že takovou transakci nemůže najít. Po půl roce zdlouhavé komunikace se peníze objevily a zaslali mi je. Peníze jsem ale během promarněného půl roku mohl investovat (což jsem měl skutečně v plánu) a přišel jsem tak o značný zisk. Můžu banku žalovat za neoprávněné držení peněz a zdržování transakce? Jak případně postupovat? Děkuji.
Dobrý den, měl bych dotaz. Na sociálních sítích mě kontaktovala Američanka, která slouží v Sýrii jako voják. Po pár dnech komunikace mi sdělila, že má u sebe větší obnos peněz, které nemá jak utratit a kam vložit. Vzhledem ke zhoršování válečné situace by byla ráda, kdyby mně vetší finanční obnos mohla poslat přes společnost FedeX . Jedná se v přepočtu cca o 1 000 000 Kč. Jediné co chce tak jsou údaje jako je jméno, příjmení a adresu. Všude čtu o podvodnících, kteří vymáhají peníze, ale tento postup je opačný. Předem děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.