Pokračování dotazu č. 13233: Děkuji za vaší odpověď na mou otázku o insolvenci a operátorovi. Děkuji za Váš čas. Ano, to říká zákon, ale současnou situaci zákon nesleduje a to je ten základní problém. Není operativně řešeno v současné době co je a není možné zařídit bez telefonu. Je to bezohledné a insolvenční správce mi doslova a do písmene zrušil mou budoucí práci, ale peníze bude chtít. To je zrůdné a jiné slovo raději nepoužiji. O kterou jsem přišel, protože jsem nemohl na výzvu telefonicky odpovědět. Tak za takovou " insolvenčí službu velmi děkuji". Jenom mne toto utvrzuje v myšlence, že jde pouze o peníze a ber kde ber, jak se říká... a tato myšlenka je šílená a zvrácené, protože je kde brát peníze, když je není možnost se takovým rozhodnutím isolvenčního správce bránit. A stát se chlubí jak dokáže lidem pomáhat. Dokáže houby. Jedině do hrobu a nechává to tak, ať si vlivní lidé dělají co chtějí a to bez následků vůči těm druhořadým, jako jsou zcela obyčejní lidé, které stát do tohoto stavu nahnal (a není jich v současné době málo). A jsou to i lidi s rodinami. A tím to pro stát a s tímto pofidérním zákonem končí a stačí i když byl ins. zákon za této situace v březnu 2020 upraven, ale o tom, že služby mají zcela jiný časový a funkční rozměr pro svou činnost a pro lidi zcela jiný, na to zákon kašlal. To je skutečná inovace hodná Nobelovy ceny i jako u dalších jiných záležitostí vztahujících se k této koronavitové době. Jen tak do lidí. Je nás už hodně a málo peněz, tak musíme ztenčit naše řady (mně už je 73, tedy i vhodný věk po takový zákon) aby zbylo víc na bohaté.
Dobrý den,
osobně se domnívám, že je insolvenční zákon vůči dlužníkům velmi přívětivý. Ve starověku jste za dluhy propadl hrdlem, ve středověku dlužníky prodávali do otroctví a dnes máte sociální jistoty, zaručené životní minimum, stačí Vám měsíčně splácet pouze 2 200 Kč a za 3-5 let jsou libovolně velké dluhy prominuty. Mít telefon Vám nikdo nezakazuje, ale budete se muset smířit s předplacenou kartou. Paušál je tzv. "volaní na dluh" (nejdříve voláte a o měsíc později platíte). A na dluh Vám v insolvenci nikdo nic nedá.
Insolvence není povinná - naopak, je to šance na nový začátek, kterou soud každému neschválí. Nelíbí-li se Vám podmínky oddlužení, můžete insolvenci kdykoliv ukončit (což bych Vám důrazně nedoporučoval). Nehledejte vinu primárně u ostatních (stát, ins. správce, majetnější, atd.). Zamyslete se nejdříve nad tím, proč jste si nadělal dluhy, kterým jste nebyl schopen dostát. Za to málokdy může někdo jiný.
Na insolvenci se také podívejte z pohledu věřitele. Vy někomu dlužíte peníze, požádáte o insolvenci, 3-5 let splácíte a pak je Vám zbytek prominut. Je to spravedlivé vůči věřiteli, že mu půjčené peníze nevrátíte a že Vám musí dluhy prominout? Za věřitelem si představte třeba bytové družstvo nebo SVJ, kterému obyvatel bytu zůstal dlužen na službách a dluhy musí za dlužníka doplatit ostatní obyvatelé bytovky.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, jsem v insolvenci, ale únorový příjem mi bude dělat 14 800 Kč. Mám strach, že mi to zruší. Podle výpočtu kalkulačky nemám ani na tu nejnižší splátku, budu v mínusu 1 000 Kč. Ale jsem ochotná to dorovnat. Můžou mi oddlužení zrušit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, po zemřelé babičce probíhá dědické řízení, které ještě není u konce. Co se týče účtu, hotovost se následně rozdělí mezi dědice (stav ke dni úmrtí). Co se ale stane s penězi, které přijdou na účet až po několika dnech od úmrtí? Děkuji za odpověď. Kateřina
Dobrý den, mám dotaz. Mám půjčku u nebankovní společnosti a dali mi tam úroky, A hrozí, že přijde nějaký interní pracovník. Zajímá mě, co může interní pracovník udělat. A jestli je nejdřív potřeba to dát k soudu, aby přišel exekutor nebo aby mi sáhli na účet. A jestli musí nejdřív poslat písemně, že se něco takové bude dít. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, před dvěma lety jsem měl exekuci a blokaci na účtu, kdy jsem využil svého práva na jednorázový výběr. Exekuce byla následně vyřešena a účet mi byl odblokován a mohl jsem ho opět volně používat. Nyní mi byl účet opětovně zablokován kvůli exekuci a chci se zeptat - když se jedná o novou exekuci a novou blokaci, mám nárok na jednorázový výběr ve výši trojnásobku životního minima? Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Správně zvolené pojištění na hory ochrání především vaši peněženku. Když už se stane úraz nebo někomu způsobíte škodu, pojištěni za vás uhradí veškeré výdaje. V opačném případě můžete čelit statisícovým až milionovým exekucím. Podívejte se, co doporučují ve společnosti Broker Trust všem, kdo vybírají pojištění na hory a kdo se připravují na odjezd na zasněžené svahy.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Po dvou letech vysokých sazeb nastává na hypotečním trhu zásadní zlom. Srovnání nájmu a hypotéky ukazuje překvapivé výsledky: v některých krajích České republiky vychází poprvé od roku 2022 výhodněji hypotéka než nájem. Které to jsou a o kolik méně tam zaplatíte na hypotéce než na nájmu? A co zbývající kraje? Přinášíme srovnání napříč regiony ČR.