Pokračování dotazu č. 13233: Děkuji za vaší odpověď na mou otázku o insolvenci a operátorovi. Děkuji za Váš čas. Ano, to říká zákon, ale současnou situaci zákon nesleduje a to je ten základní problém. Není operativně řešeno v současné době co je a není možné zařídit bez telefonu. Je to bezohledné a insolvenční správce mi doslova a do písmene zrušil mou budoucí práci, ale peníze bude chtít. To je zrůdné a jiné slovo raději nepoužiji. O kterou jsem přišel, protože jsem nemohl na výzvu telefonicky odpovědět. Tak za takovou " insolvenčí službu velmi děkuji". Jenom mne toto utvrzuje v myšlence, že jde pouze o peníze a ber kde ber, jak se říká... a tato myšlenka je šílená a zvrácené, protože je kde brát peníze, když je není možnost se takovým rozhodnutím isolvenčního správce bránit. A stát se chlubí jak dokáže lidem pomáhat. Dokáže houby. Jedině do hrobu a nechává to tak, ať si vlivní lidé dělají co chtějí a to bez následků vůči těm druhořadým, jako jsou zcela obyčejní lidé, které stát do tohoto stavu nahnal (a není jich v současné době málo). A jsou to i lidi s rodinami. A tím to pro stát a s tímto pofidérním zákonem končí a stačí i když byl ins. zákon za této situace v březnu 2020 upraven, ale o tom, že služby mají zcela jiný časový a funkční rozměr pro svou činnost a pro lidi zcela jiný, na to zákon kašlal. To je skutečná inovace hodná Nobelovy ceny i jako u dalších jiných záležitostí vztahujících se k této koronavitové době. Jen tak do lidí. Je nás už hodně a málo peněz, tak musíme ztenčit naše řady (mně už je 73, tedy i vhodný věk po takový zákon) aby zbylo víc na bohaté.
Dobrý den,
osobně se domnívám, že je insolvenční zákon vůči dlužníkům velmi přívětivý. Ve starověku jste za dluhy propadl hrdlem, ve středověku dlužníky prodávali do otroctví a dnes máte sociální jistoty, zaručené životní minimum, stačí Vám měsíčně splácet pouze 2 200 Kč a za 3-5 let jsou libovolně velké dluhy prominuty. Mít telefon Vám nikdo nezakazuje, ale budete se muset smířit s předplacenou kartou. Paušál je tzv. "volaní na dluh" (nejdříve voláte a o měsíc později platíte). A na dluh Vám v insolvenci nikdo nic nedá.
Insolvence není povinná - naopak, je to šance na nový začátek, kterou soud každému neschválí. Nelíbí-li se Vám podmínky oddlužení, můžete insolvenci kdykoliv ukončit (což bych Vám důrazně nedoporučoval). Nehledejte vinu primárně u ostatních (stát, ins. správce, majetnější, atd.). Zamyslete se nejdříve nad tím, proč jste si nadělal dluhy, kterým jste nebyl schopen dostát. Za to málokdy může někdo jiný.
Na insolvenci se také podívejte z pohledu věřitele. Vy někomu dlužíte peníze, požádáte o insolvenci, 3-5 let splácíte a pak je Vám zbytek prominut. Je to spravedlivé vůči věřiteli, že mu půjčené peníze nevrátíte a že Vám musí dluhy prominout? Za věřitelem si představte třeba bytové družstvo nebo SVJ, kterému obyvatel bytu zůstal dlužen na službách a dluhy musí za dlužníka doplatit ostatní obyvatelé bytovky.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, prosím o radu, ako správne napísať mail. Aký zvoliť text. Priateľ si v ťažkej životnej situácii požičal peniaza od nebankoviek, ktoré nedokázal splácať. Dané spoločnosti si buď neoverili jeho bonitu, alebo im bol zaslaný jeho výpis z účtu, kde bolo zjavné, že má mnoho ďalších požičiek a dokonca sázky. Spoločnosti pohladávky postupili. Jeho snahou je teraz všetko vyriešiť, ale nechceme platiť vzniklé penále. Zaslali sme zatial písomne žádost o zaslaní uznání závazku. Jedná sa o podnikateľske požičky. Dakujem moc za odpoveď.
Dobrý den, v roce 2024 jsem 4 měsíce vydělávala a bydlela v Rakousku, jinak jsem byla v ČR jako student bez příjmu. Následující rok budu bydlet a vydělávat jen v Rakousku. Trvalý pobyt mám stále hlášený i v ČR. Musím za nějaký nebo za oba tyto roky podávat daňové přiznání či jiný dokument i v ČR? Děkuji
Dobrý den, dnes jsem u podnikatelského účtu zvyšovala kontokorent. Zatím se nová částka k čerpání neobjevila a starou stále vidím (mám ji na účtu k dispozici v plné výši). Změnila se mi ale splatnost původního kontokorentu na dnešní den. Dokumenty na nový kontokorent jsou řádně podepsané, ale peníze se ještě nezobrazily. Nemůže se stát, že banka původní kontokorent ukončí a nový nedá k dispozici, i když jsou podepsané dokumenty?
Dobrý den, naletěla jsem podvodníkům při žádosti o půjčku. Platila jsem jim různé poplatky a pak se rozhodla vše zrušit. Samozřejmě po mně chtějí opět poplatek za zrušení. Vyhrožují mi pokud ho nezaplatím, že se stane něco hrozného, nebudu mít klid, fyzickým napadením atd. Máte prosím zkušenosti s tímto, je to opravdu možné? Policii jsem kontaktovala, bohužel pozdě. A rozum ten jsem někde zřejmě ztratila už při počátku zřízení půjčky tímto způsobem. Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Uvažujete o rekonstrukci domu, ale trápí vás financování? Nová státní půjčka "Oprav dům po babičce" může být řešením. Nabízí kombinaci dotace a úvěru až 4 miliony Kč bez zástavy, s nízkým úrokem a dlouhou dobou splatnosti. Zjistěte, jak tuto výhodnou nabídku využít pro vaše bydlení a proč ji už zvolilo téměř 500 lidí.
Začínající podnikatelé často využívají bezplatné fakturační programy. Jsou dostupné, dobře se používají a fakturu vygenerují na pár kliků. Bezplatné programy mají ale i svá úskalí – přečtěte si, o čem byste měli vědět, než je začnete využívat.Zdroj obrázku: Pexels.com
Jednoduché, minimalistické a zároveň dostupné bydlení. Přesně to nabízejí tiny housy – malé domky, které zaberou jen kolem 20 m2. Umístíte je tak i na malé pozemky. A často se obejdete i bez stavebního povolení. Podívejte se, jaké mají výhody, jak je financovat a jak získat na tiny house hypotéku.