Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #3559,Nestíhám splácet své závazky

Jak se bránit exekuci a zachránit své finance v případě dluhů v manželství?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobry den, mam nejake dluhy v manzelstvi, ještě nejsme rozvedeni, uz bydlim sam, ale nestiham uz platit veskere ty pohledávky. Muze mi exekuce sahnout na ucet? Pokud ano, tak nezaplatim byt a ani alimenty. Jak se muzu aspoň trosku bránit? Dekuji

Dobrý den,

bude třeba si trochu detailněji rozebrat Vaši finanční situaci. Kolik celkem dlužíte a za co? Jaký je Váš pravidelný čistý měsíční příjem a jaké jsou Vaše výdaje na živobytí? (kolik platíte za nájem, energie, stravování, alimenty, atd.?).

Pokud přestanete splácet své dluhy, věřitelé mohou požádat soud o uvalení exekuce. Exekutor Vám může obstavit účet, mzdu, majetek, případně i sociální dávky. Mezi možná řešení spadá zvýšení příjmů (přesčasy, brigády), snížení nákladů (omezení nezbytných výdajů), refinancování dluhu a osobní bankrot.