Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #23845,Přítel přestal splácet hypotéku, já o tom nevěděla

Přítel přestal splácet hypotéku, já o tom nevěděla, Hypoteční poradna

Dobrý den, máme hypotéku s přítelem na půl, platil ji přítel ze svého účtu. Před týdnem ode mě odešel a já jsem zjistila, že hypotéku přestal platit a banka hypotéku přeprodala. Je ještě nějaká možnost to zachránit? O dům nechci přijít, ale ti co koupili naší hypotéku chtějí zaplatí celý zbytek 750 000 Kč a to já dohromady nedám, děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud banka pohledávku za nesplácenou hypotékou prodala třetí straně a tím se zbavila dlužníka v selhání, docházelo k delikvenci po delší dobu. Při nesplácení úvěru banky nejprve méně a následně více důrazně upomínají klienty, později úvěr zesplatňují - do momentu odprodeje pohledávky se vše dostává nejdříve za půl roku, spíše později. S bankou by byla domluva určitě možná, cílem banky je mít splácejícího klienta. Domluva s třetí stranou bude horší, pravděpodobně nemožná. Jedinou šancí na záchranu domu je tak splatit naráz celý zbytek dluhu. Tolik peněz Vám ale bohužel s negativním záznamem v registrech velmi pravděpodobně nikdo nepůjčí.