Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6346,Ukončení insolvence

Co se stane po ukončení insolvence? Promlčené dluhy, úroky a oddlužení - vše, co potřebujete vědět

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, v roce 2013 podal věřitel návrh na insolvenci. Ta proběhla formou nepatrného konkursu, který vše protáhl kvůli probíhajícímu dědickému řízení na 5 let. Nyní insolvenční správce sepsal závěrečnou zprávu, ze které je patrné, že prodejem majetku nebyl uspokojen v plné výši ani jeden z přihlášených věřitelů. Co se bude dít dál po ukončení insolvence? Platí i v tomto případě, že nepřihlášené dluhy vzniklé před insolvencí jsou promlčené a nelze je dále vymáhat? U přihlášených nesplacených pohledávek se dopočítají úroky z prodlení a náklady exekutorů za dobu insolvence? Pokud ano, tak z jistiny nebo z neuspokojených částí dluhů? Může dlužník obratem požádat o insolvenci oddlužením? Děkuji

Dobrý den,

nepřihlášené pohledávky jsou po úspěšně dokončené insolvenci prominuty. V rámci insolvence FO (osobní bankrot) není nutné splatit 100% všech dluhů (stačí min. 30%). V 99% případů nebývají věřitelé uspokojeni v plné výši. Pokud jste splatila min. 30% a zároveň neporušila pravidla insolvence, měla by být insolvence úspěšně ukončena a nezaplacené dluhy prominuty.