Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6520,Ukončení insolvence

Insolvence blízko konce: Mám zaplatit 60 000 Kč, ale nemám jak. Co teď?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý večer, mám prosbičku. Jsem v insolvenci 55 měsíců a do konce oddlužení mi schází 5 měsíců. Do 2.5.2019 ins. správce nezasílal soudu zprávy o tom, jak splácím. Až teď 5 měsíců před koncem mi zavolali z kanceláře, že je potřeba zaplatit 60 000 Kč. Nechci se ničemu vyhnout, jsem ráda za pomoc, ale není v mých silách v insolvenci dát 60 000 Kč dohromady. Jediného koho mám je dcera a ta je na mateřské. Když jsem se ptala, proč mi to nesdělila dřív, odpověď zněla, že si toho účetní všimla až nyní a že jsem si to měla hlídat sama. Žila jsem v mylném domnění, že je vše v pořádku. Mám někde odvolání, nebo je vše má chyba? Příklad: posílala jsem ins. správkyni ukončení podnikání, neudala to soudu, zasílala jsem novou adresu nezaslala na soud. Komunikace minimální. Poctivě jsem platila a nyní taková sprcha a když nezaplatím je to můj konec. Děkuji za případnou pomoc odpověď. Nevím zda mohu dotaz směřovat k Vám.Soud se vyjádřil na zprávu insolvenční správkyně, že pokud to nedoplatím bude mi insolvence zrušena.

Dobrý den,

ze strany insolvenčního správce se jedná určitě o neprofesionální jednání. Je to právě insolvenční správce, který je každý měsíc Vámi honorován částkou přes 1 000 Kč za to, aby na průběh Vaší insolvence dohlížel a případně Vás včas informoval o neplnění podmínek insolvence. Můžete si na toto zanedbání povinnosti (resp. chybu účetní) stěžovat, ale zákon bohužel hovoří jasně - je třeba splatit min. 30% dluhů, jinak soud nemůže prominout zbytek. Proto doporučuji vyvinout maximální úsilí a oněch 60 000 Kč během následujících 5 měsíců nějak doplatit. Zkuste si dočasně zvýšit příjmy např. brigádou nebo směnami navíc a snížit výdaje na minimum. Bylo by škoda tento boj za nový začátek prohrát v cílové rovince.