Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6148,Zahájení insolvence

Můžu volně disponovat s financemi na svém účtu během insolvenčního řízení?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, mám podány návrh na insolvenci. Už mám určeného insolvenčního správce, kterému jsem už poslala za dva měsíce určené odměny. Soud mám v dubnu. Mam svůj osobní účet, kam mi chodí výplata. Můžu s financemi na svém účtu nakládat podle svých potřeb do doby než proběhne soudní řízení? Zjišťuje insolvenční správce stav mého účtu? Předem děkuji

Dobrý den,

spíše je s podivem, že Vám účet doposud nikdo nezablokoval. Od momentu vyhlášení insolvence nemůžete dále splácet své závazky jednotlivým věřitelům, neboť by to bylo klasifikováno jako zvýhodňování vybraných věřitelů. Všechny peníze mimo nezabavitelného minima by neměly být utraceny a po schválení insolvence odevzdány insolvenčnímu správci, který by je použil k umoření dluhů.