Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3623,Zasílání důchodu na účet

Jak získat specifický symbol pro převod českého důchodu na účet u Komercni banky?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
11.6.2017 Platba

U Komercni banky jsem si otevrel ucet, na ktery mi bude chodit duchod. Do formulare "Zadost osoby zijici mimo uzemi Ceske republiky o vyplatu ceskeho duchodu poukazem na ucet" potrebuji udaj "specificky symbol", tento nemohu nikde objevit. Muzete mi pomoci? Zdravim

Dobrý den,

specifický symbol slouží podobně jako variabilní či konstantní symbol čistě pro komunikaci mezi odesílatelem a příjemcem platby, resp. pro lepší identifikaci platby na straně příjemce (př. eshop má jeden účet, na který mu platí všichni zákazníci, a tak se platby zákazníků identifikují dle variabilního symbolu, který je unikátní pro každou objednávku - jen tak pak eshop ví, která platba náleží které objednávce).

Do formuláře si tedy můžete zadat zcela libovolné číslo, které se Vám pak bude zobrazovat u každé příchozí platby ze Správy sociálního zabezpečení. Třeba se také jedná o nepovinné pole a tuto informaci by možná šlo úplně vynechat (protože Vám stejně k ničemu dobrá nebude).

V každém případě se nejedná o žádné speciální číslo Komerční banky (jako např. kód banky či BIC/SWIFT).