Zadejte telefon, a náš hypoteční specialista se vám ozve.
Někdy si nemůžete vzít hypotéku na pořízení nemovitosti z důvodu nemožnosti zástavního práva. Řešením je předhypoteční úvěr. Díky němu si můžete koupit obecní nebo družstevní byt, postavit na klíč dům, koupit parcelu od obce apod. Dokud nebudete zapsáni jako vlastník nemovitosti, nemůžete jí totiž ručit.
A právě tehdy můžete využít předhypoteční úvěr. Tato překlenovací půjčka Vám vypomůže do doby, než bude nemovitost v katastru převedena na Vás a Vy s ní budete moci ručit. Předhypoteční úvěr je úročen vyšším procentem, ale jakmile bude nemovitost ve Vašem vlastnictví, přejdete na běžnou hypotéku s nižším úrokem.
Jedná se o krátkodobé řešení, které Vám ale umožní stavět, rekonstruovat byt či dům svépomocí nebo průběžně platit faktury firmě, která dům staví. Během předhypotečního úvěru splácíte jen úroky, které jsou pevně stanovené. Jistina úvěru se splatí až s řádnou hypotékou. Podmínky pro jeho získání jsou shodné s běžnou hypotékou, protože v ní časem plynule přejde.
Jelikož se jedná jen o krátkodobé řešení, je klient maximálně do 24 měsíců doložit vhodnou nemovitost, na kterou bude převedeno zástavní právo. V opačném případě může banka požadovat splacení celého úvěru.
Bankovní produkty kategorie Předhypoteční úvěr jsou právě srovnané vzestupně podle Ostatní. Ostatní znamená "další informace o produktu".
Přehled a porovnání předhypotečních úvěrů můžete kliknutím do modré lišty záhlaví seřadit i jinak – například podle úrokové sazby pro jiné LTV, jinou výši hypotéky, nebo podle poplatků za sjednání či vedení hypotéky.
V dnešním světě, kde ceny bytů dosahují nebeských výšin, se mnozí potýkají s otázkou, jak nejlépe investovat své peníze do nemovitostí. Pro ty, kteří si nemohou dovolit koupit byt, může být investice do garáže výnosnější alternativou. Zejména v lokalitách, kde cena bytů a pronájmů setrvale roste, může využití garáží přinést zajímavý pasivní příjem.
Český trh s nemovitostmi prochází výraznými změnami. Zatímco ceny nemovitostí po covidové pandemii prudce vzrostly a hypotéky zdražily, mnoho lidí bylo nuceno volit nájemní bydlení. Počet lidí žijících v nájmu se zvýšil z 1,9 milionu v roce 2011 na současných 2,5 milionu, jak ukazují data Erste Group.
Hledáte bydlení, které vám nezruinuje rozpočet? Přemýšlíte, kde v České republice můžete měsíčně zaplatit nejméně za pronájem bytu? Sestavili jsme přehled měst a regionů, kde jsou nájmy nejlevnější. Ale i těch, kde za nájem dáte největší část příjmů (odpovídajících průměru pro danou lokalitu). Ukážeme, kolik lidí platí jak vysoké nájemné a jestli v menším městě vždycky vydáte za bydlení méně než ve velkoměstě. Víte, co snižuje nájem a jak na něm ušetřit?