Zadejte telefon, a náš hypoteční specialista se vám ozve.
Splacení stávajícího hypotečního úvěru novým hypotečním úvěrem s jinými, většinou výhodnějšími podmínkami. Díky refinancování nemusíte zůstávat u banky, která Vám nabízí aktuálně nevýhodné podmínky.
Když se tedy bude blížit konec fixačního období u Vaší stávající hypotéky, je na místě se zamyslet nad jejím refinancováním. Zkuste oslovit stávající banku, zda by Vám nenabídla výhodnější podmínky. Podívejte se na přehled nabídek refinancování a vyberte si tu nejvýhodnější. Můžete ušetřit tisíce korun ročně.
Nečekejte ale na poslední chvíli. Poohlížejte se po výhodnějším řešení dopředu. Na podmínkách (včetně úrokové sazby) se můžete dohodnout už nyní a čerpání se odloží do doby výročí fixace.
Obávat se nemusíte ani nových, přísnějších pravidel pro poskytování hypoték. Když totiž v rámci refinancování hypotéky nedojde k jejímu navýšení, není nutné posuzovat, zda žadatel splňuje limity úvěrových ukazatelů. Hlavně jde o limity výše hypotéky k příjmu, které platí od 1. října 2018 a jejichž zpřísnění nastává znovu v roce 2022.
Bankovní produkty kategorie Refinancování hypoték jsou právě srovnané vzestupně podle Max. výše úvěru. Max. výše úvěru znamená "maximální výše hypotéky, není-li stanovena její přesná hranice, je max. výše úvěru závislá na bonitě klienta".
Přehled a porovnání refinancování hypoték můžete kliknutím do modré lišty záhlaví seřadit i jinak – například podle úrokové sazby pro jiné LTV, jinou výši hypotéky, nebo podle poplatků za sjednání či vedení hypotéky.
Rozhodování mezi koupí novostavby a starší nemovitosti k rekonstrukci je pro mnoho Čechů zásadním krokem při hledání ideálního bydlení v ČR. Každá z těchto možností přináší své výhody i výzvy, a proto je důležité pečlivě zvážit faktory jako pořizovací a provozní náklady, lokalitu, technický stav či energetickou efektivitu. Tento článek vám pomůže porozumět klíčovým aspektům obou variant a usnadní vaše rozhodování.
V dnešním finančním světě, kde banky přistupují k poskytování hypoték stále opatrněji, si vyjednání lepších podmínek může vyžadovat jisté úsilí.
Uvažujete o podnikání, či rovnou o založení vlastní firmy a váháte, zda zvolit společnost s ručením omezeným? V České republice funguje více než půl milionu s.r.o. a tento počet stále roste. Ukážeme vám, jak založit s.r.o., jaké jsou náklady na založení s.r.o., co všechno budete potřebovat a jak celý proces zvládnout co nejsnáz. Dozvíte se také, jaké jsou výhody a nevýhody s.r.o. ve srovnání s podnikáním na živnostenský list, daňové souvislosti i specifika přechodu na s.r.o. z živnosti a ze zaměstnání. To vše v otázkách a odpovědích.