Na nezávislém porovnávači Banky.cz si můžete rychlé nebankovní půjčky, mikropůjčky a půjčky ihned a bez registrů porovnat a najít nejlepší spotřebitelskou nebankovní půjčku v roce 2024. Hledáte-li půjčku nad 100 tisíc Kč nebo na více let, přejděte raději do sekce Půjčka na cokoliv.
Bankovní produkty kategorie Nebankovní půjčka jsou právě srovnané vzestupně podle Splátka 300 000 Kč. Splátka 300 000 Kč znamená "měsíční splátka úvěru platná pro půjčku ve výši 300 000 Kč na 72 měsíců".
Každá půjčka má své výhody a nevýhody. V tomto přehledu můžete porovnat jen podmínky malé půjčky (mikropůjčky) nebankovních poskytovatelů, které poskytují se splatností 1-3 měsíce. Hledáte nejvýhodnější online půjčku? Poradíme vám jak ji získat.
Bankovní půjčka (půjčky najdete v horních patrech našeho přehledu bankovních půjček. Tyto s sebou nesou nezbytnou administrativu a prověřování žadatele. Čerpání bankovní půjčky vás pak odmění výrazně nižší úrokovou sazbou.
Jak fungují nebankovní půjčky? Nebankovní spotřebitelské půjčky poskytují úvěrové společnosti s licencí České národní banky (vyjma těch nelegálních lichvářských). Hlavní výhodou nebankovní půjčky je rychlé posouzení žádosti, často bez nutnosti nahlížení do registrů a čerpání půjčky ihned. Všechny nebankovní půjčky ale nejsou stejné.
Mikropůjčka, nebo půjčka do výplaty, je malý krátkodobý úvěr, většinou do 5.000 korun. Nebankovní mikro půjčka je zpravidla poskytovaná za vyšší procentickou úrokovou sazbu a na omezenou dobu. Proto v našem přehledu můžete porovnat malé nebankovní půjčky dle celkové jednorázové splátky půjčky v korunách za měsíc.
Malé půjčky v Česku poskytují například Cool Credit, CreditON, Feratum, Kamali, Kredito24, Provident, či Zaplo. Podobně malou půjčku ale získáte i u bank (například Česká spořitelna či Raiffeisen), nebo vyberete z kreditní karty za mnohem přijatelnější úrok. Obvyklá výše půjčky je 5 tisíc korun, maximálně si půjčíte 80 tisíc korun.
Rychlá půjčka před výplatou. Takové je časté využití mikropůjček. Takto získáte za pár minut úvěr až několik desítek tisíc korun. Snadno tak vyřešíte například opravu pračky, i když zrovna nemáte dost vlastních peněz. Splatit celou půjčku ale musíte už za měsíc.
Mikropůjčky jsou proto velmi oblíbené a nabízí je stále víc poskytovatelů. Jejich podmínky se ale výrazně liší. Při špatném výběru můžete úvěr i několikanásobně přeplatit. Abyste se tomu vyhnuli, mikropůjčky nejdřív důkladně porovnejte. Jen tak vyberete nejlepší rychlou půjčku.
Online půjčky využívají nejčastěji klienti, kteří potřebují okamžité řešení finanční situace a nechtějí ztrácet čas čekáním na posouzení žádosti. Mezi hlavní výhody řešení situace mikro půjčkou, nebo malou půjčkou patří nižší požadavky nebankovky i banky na informace o žadateli a méně dokladů.
Regulace dle Zákona o spotřebitelském úvěru se dnes vztahuje na půjčky jakékoliv výše. Dříve (do roku 2016) Zákon platil jen pro půjčky nad 5.000 korun. To se týká i nutnosti chtít po žadateli prokázání jeho bonity a platební historie. Půjčku bez registru lze získat i dnes, ale půjde jen o velmi malou částku v tisících korun a na velmi krátkou dobu. Čistokrevnou půjčku bez registrů získáte pouze od nebankovního poskytovatele, který s registry nespolupracuje (nenahlíží, ani do nich nezapisuje). U vyšších částek půjčku bez registrů nezískáte, nebo jen za cenu riskování půjčky od poskytovatele bez licence. Pro detaily si přečtěte náš článek o půjčkách bez registru.
I když to zní lákavě, musíte si při žádosti a sjednání mikropůjček dávat stejný pozor jako u velkých úvěrů! Rychlost poskytnutí půjčky a požadavek na málo dokladů pro poskytovatele znamená vyšší riziko, které vyvažuje vyšší úrokovou sazbou. Půjčujete si mikro-peníze, ale i při splácení tohoto úvěru (mikro) přeplatíte. Počítejte také s tím, že až na výjimky si nepůjčíte mikro půjčku na vyšší počet měsíců. Můžete být překvapeni jak rychle ten čas běží - půjčili jste si a už po vás chtějí splatit!
Dávejte si tedy vždy pozor co a za kolik si půjčujete – většina mikro půjček vám umožní získat maximálně desítky tisíc a splácí se za měsíc, popř. dva! Na rozdíl od klasických nebankovních i bankovních půjček na cokoliv, které umožňují splácet až 120 měsíců.
Získat malou rychlou půjčku na účet je opravdu snadné. Stačí vyplnit přes web jednoduchý formulář, přiložit pár dokladů, zvolit částku půjčky a termín splatnosti. Schválení většinou zabere jen pár minut a dozvíte se o něm SMS zprávou. Pak už můžete čerpat na běžný účet uvedený v žádosti.
A co rychlá půjčka na ruku? Zažádat můžete rovněž snadno přes web, ale čekejte, že si většina poskytovatelů naúčtuje poplatky za zprostředkování hotovostí. Takže bude hotovostní mikro půjčka v RPSN ještě o něco dražší. Někteří poskytovatelé pracují s partnerskou sítí, díky které máte k výběru půjčky na ruku blíže. Pro peníze si potom můžete skočit do obchodu, na benzinku, nebo do trafiky. Nebankovní poskytovatelé mají někdy síť kurýrů, kteří vám půjčku přinesou, ale také si potom přijdou vybrat splátky.
Účelová půjčka | Neúčelová půjčka |
Půjčka na rekonstrukci | Půjčka na IČO |
Půjčka na cokoliv | Půjčka v hotovosti |
Podvodné půjčky se stávají stále běžnějším problémem, který ohrožuje finanční stabilitu mnoha lidí. Je klíčové naučit se rozpoznat tyto nepoctivé praktiky, aby se jim dalo účinně vyhnout. Nejistota pramení především z touhy získat rychlé finanční řešení, což podvodníky motivuje k častým pokusům o zneužití důvěry.
Úroky z prodlení jsou sankce za pozdní splácení dluhu, ať už jde o půjčky, nedoplatky na daních, nájemném, energiích, pojištění nebo jiných platbách. Tyto úroky mají kompenzovat věřiteli ztrátu z toho, že své peníze nedostal včas. Přečtěte si, jak se úroky z prodlení počítají, jaké jsou zákonné limity a jak se liší v různých sektorech. Dá se jim vyhnout? A může vám je věřitel odpustit?
Přemýšlíte nad vánoční půjčkou, abyste mohli svým blízkým dopřát štědřejší svátky? Než se unáhlíte, přečtěte si, proč jsou vánoční půjčky považovány za jedny z nejrizikovějších finančních produktů a jak celá pětina dlužníků končí v problémech se splácením. Článek vám pomůže pochopit, kdy může být vánoční půjčka přijatelným řešením, jaké jsou její skutečné náklady a hlavně: jaké bezpečnější alternativy máte k dispozici.