Stavební spoření je zajímavý produkt, který kombinuje možnost výhodného spoření se státním příspěvkem a možnost půjčky, či hypotečního financování. Vklady u stavebních spořitelen jsou ze zákona pojištěné. Uspořené peníze lze po 6-ti letech využít na libovolné investice nebo spotřebu.
Princip stavebního spoření je naspořit cílovou částku za 6 let. Spoříte pak měsíčně či ročně, prostě pravidelně, a dostáváte ročně úrok a státní příspěvek. Díky státnímu příspěvku výnos stavebního spoření dnes překonává inflaci. V případě potřeby vám stavební spořitelna poskytne rozumně úročený úvěr na nemovitost, hypoúvěr, či jen překlenovací úvěr.
Aktuálně porovnáváte Stavební spoření podle Úrok spoření (vzestupně)
Bankovní produkty kategorie Stavební spoření jsou právě srovnané vzestupně podle Úrok spoření. Úrok spoření znamená "úroková sazba p.a. pro spoření".
Bezpečně zúročit peníze a získat v budoucnu úvěr na pořízení vlastního bydlení. To jsou typické důvody, proč lidé pořizují stavební spoření.
Stavební spořitelny u většiny produktů spoření srovnaly úrokovou sazbu vkladů na 1%. Díky státním příspěvkům se ale může zhodnocení úspor vyšplhat klidně ke 4% ročně. Stačí jen v našem přehledu stavebních spoření sledovat správné parametry a využít vhodné akce vybrané stavební spořitelny.
Produkt stavebního spoření kombinuje možnosti výhodného spoření se státním příspěvkem a možnost půjčky, či hypotečního financování. Stavební spoření patří mezi ze zákona pojištěné vklady (do výše 100 tis EUR). Uspořené peníze lze po 6-ti letech využít na libovolné investice nebo spotřebu.
Naopak překlenovací úvěr, úvěr, či hypotéku ze stavebního spoření až do výše cílové částky získáte při koupi nebo rekonstrukci domu. O úvěr můžete zažádat ve chvíli, kdy již spoříte 2 roky a máte naspořeno 30-60% cílové částky. Díky konstrukci tohoto produktu se vám tak může stát, že zároveň u stavební spořitelny splácíte úvěr i spoříte cílovou částku.
Přestože je stavební spoření primárně určené k našetření peněz na pořízení vlastního bydlení, nebo na jeho rekonstrukci, někteří lidé ho využívají jako klasické spoření. Tedy ke zúročení peněz, které zrovna nepotřebují a nehodlají je v budoucnu do nemovitosti investovat. Stavební spoření tedy funguje jako klasické spoření a nebo spoření s možností půjčky.
Téma bydlení ve stáří se stává čím dál naléhavějším. Data ukazují dramatické rozdíly v životní úrovni seniorů ve vlastním bydlení a těch v nájmu. Zatímco majitelé nemovitostí vydávají na bydlení v průměru 21 % svých příjmů, v nájmu to může být i ke 40 % měsíčních příjmů. V domácnostech seniorů jsou rozdíly mezi oběma skupinami ještě vyšší. Jaké jsou reálné možnosti pořízení vlastního bydlení v různém věku, jak využít hodnotu nemovitosti jako zdroj příjmů ve stáří a na co myslet při přípravě bydlení na seniorský věk? Dozvíte se právě tady.
Skupina KB, do které patří i Modrá pyramida spouští od dnešního dne 6.11.2024 časově omezenou akční nabídku na podporu prodeje stavebního spoření.
Jak velkou část svého příjmu dáváte na bydlení? Zatímco průměrná česká domácnost vydá na nájem, energie a další související náklady kolem 24 % příjmu, některé skupiny obyvatel jsou zatíženy mnohem víc (a jiné mnohem méně). Například nájemníci dávají 37 % svých příjmů, kdežto vlastníci jen okolo 20 %. Podívejte se, jak se liší náklady na bydlení podle regionů, typu bydlení, podle příjmů obyvatel i dle socioekonomického postavení. Zjistěte také, kde se v Česku žije nejlevněji (v poměru k příjmům) a kde jsou lidé zatíženi náklady na bydlení nejvíc.