Banky.cz Stavební spoření

Přehled a porovnání stavební spoření

Spoříte výhodně se státním příspěvkem a jistotou zákonného pojištění. Při opravě či nákupu nemovitosti požádejte stavební spořitelnu o půjčku, nebo hypoteční financování.

Náš přehled a porovnání stavebních spoření vám pomůže snadno najít to nejlepší stavební spoření roku 2024.

Stavební spoření od České spořitelny s bonusem 8 500 Kč
Produkty
Úrok spoření úroková sazba p.a. pro spoření
Vedení spoření roční poplatek za vedení stavebního spoření
Sjednání spoření jednorázový poplatek za sjednání stavebního spoření
Internetbanking stavební spoření je možné sledovat přes internetbanking
Stavební spoření
Stavební spoření
Více informací
Úrok spoření
2,00 %
Vedení spoření
325
Sjednání spoření
0
Internetbanking
Ano
Více informací
Stavební spoření - Tarif Felix
Stavební spoření - Tarif Felix
Více informací
Úrok spoření
1,50 %
Vedení spoření
0
Sjednání spoření
0
Internetbanking
Ano
Více informací
Moudré spoření - úvěrový tarif
Moudré spoření - úvěrový tarif
Více informací
Úrok spoření
0,10 %
Vedení spoření
300
Sjednání spoření
0
Internetbanking
Ano
Více informací

STAVEBNÍ SPOŘENÍ - VÍCE O PRODUKTU A SROVNÁNÍ STAVEBKA

Stavební spoření je zajímavý produkt, který kombinuje možnost výhodného spoření se státním příspěvkem a možnost půjčky, či hypotečního financování. Vklady u stavebních spořitelen jsou ze zákona pojištěné. Uspořené peníze lze po 6-ti letech využít na libovolné investice nebo spotřebu. 

Princip stavebního spoření je naspořit cílovou částku za 6 let. Spoříte pak měsíčně či ročně, prostě pravidelně, a dostáváte ročně úrok a státní příspěvek. Díky státnímu příspěvku výnos stavebního spoření dnes překonává inflaci. V případě potřeby vám stavební spořitelna poskytne rozumně úročený úvěr na nemovitost, hypoúvěr, či jen překlenovací úvěr.

Aktuálně porovnáváte Stavební spoření podle Úrok spoření (sestupně)

Bankovní produkty kategorie Stavební spoření jsou právě srovnané sestupně podle Úrok spoření. Úrok spoření znamená "úroková sazba p.a. pro spoření".


Bezpečně zúročit peníze a získat v budoucnu úvěr na pořízení vlastního bydlení. To jsou typické důvody, proč lidé pořizují stavební spoření. 

Stavební spořitelny u většiny produktů spoření srovnaly úrokovou sazbu vkladů na 1%. Díky státním příspěvkům se ale může zhodnocení úspor vyšplhat klidně ke  4% ročně. Stačí jen v našem přehledu stavebních spoření sledovat správné parametry a využít vhodné akce vybrané stavební spořitelny. 

Co to tedy je stavební spoření a jak stavební spoření funguje?

Produkt stavebního spoření kombinuje možnosti výhodného spoření se státním příspěvkem a možnost půjčky, či hypotečního financování. Stavební spoření patří mezi ze zákona pojištěné vklady (do výše 100 tis EUR). Uspořené peníze lze po 6-ti letech využít na libovolné investice nebo spotřebu.

Naopak překlenovací úvěr, úvěr, či hypotéku ze stavebního spoření až do výše cílové částky získáte při koupi nebo rekonstrukci domu. O úvěr můžete zažádat ve chvíli, kdy již spoříte 2 roky a máte naspořeno 30-60% cílové částky. Díky konstrukci tohoto produktu se vám tak může stát, že zároveň u stavební spořitelny splácíte úvěr i spoříte cílovou částku.

Jaké jsou podmínky stavebního spoření?

Přestože je stavební spoření primárně určené k našetření peněz na pořízení vlastního bydlení, nebo na jeho rekonstrukci, někteří lidé ho využívají jako klasické spoření. Tedy ke zúročení peněz, které zrovna nepotřebují a nehodlají je v budoucnu do nemovitosti investovat. Stavební spoření tedy funguje jako klasické spoření a nebo spoření s možností půjčky.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Všechna stavební spoření

Vnuk nechce vrátit peníze a svádí to na banku

21.2.2022 Podvod
Dobrý den, možná se mýlím, ale myslím si, že asi jako centrální banka byste měli mít nějaký dozor nad ostatními bankami, a proto se na vás obracím. Půjčil jsem svému vnukovi na podzim roku 2021 601 000 Kč, mám od něho normálně ověřený a jím podepsaný dlužní úpis. On sám má účet u Air Bank a od 22. 12. 2021 svou banku není schopen donutit, aby mi peníze které mi patří poslala do Žďáru nad Sázavou na můj účet v České spořitelně! Nemáte zdání, kolik už bylo slibů, že to za 2 dny, za 3 dny, v pondělí, do konce týdne a podobně bude přeposláno, kolik už bylo slibů na SMS od nějaké paní Smolíkové a pořád nic!! Na podzim mě šíleně zvedli poplatky za plyn a elektřinu a prakticky všechny hotové peníze mi lítají někde ve vzduchu! Po novém roce jsem měl jít na pravidelnou roční prohlídku s autem, která obnáší okolo 7 000 Kč. Já si to nemůžu dovolit, abych nezůstal úplně bez peněz a kvůli tomu nehodlám rušit stavební spoření, protože bych kvůli slavné a líné Air bance přišel o roční benefity a to si jakožto důchodce nedovolím! Už jsem paní Smolíkové několikrát psal, že to poženu k soudu, ale s nimi to absolutně nehne, řekne jen další termín a zase nic! Hlavně že dnes a denně vidím a slyším 2 šašky v televizi, jak do nebes na reklamě vynášejí Air banku! Už jsem jim dokonce řekl, že si nejsem jistý, jestli jednám s bankou nebo s nějakou zločineckou organizací, která mě chce okrást! Jsem 75-letý důchodce a na takové hrátky už opravdu nemám nervy, po nocích nespím, před půldruhým rokem jsem měl mrtvici, sice slabší, ale jestli to takhle bude pokračovat, tak mě za chvíli trefí znovu a pořádně! Proto se obracím na vás nevím, jestli na ty ostatní banky máte nějaký vliv, abyste se mě zastali. Můj vnuk mi volal, že už si začal sháněk advokáta, protože už se sebou nenecháme stále orat. Předem vám děkuji! Dobrý den, začnu tím, že nejsme centrální banka, ale poradenský portál. Nicméně ani centrální banka (ČNB) neřeší spory mezi spotřebiteli, kdy dlužník odmítá vrátit peníze věřiteli. Váš vnuk spoléhá na vaši neznalost/naivitu a svádí vše na svou banku. Ve skutečnosti je to on, kdo Vám peníze nechce vrátit. Vnukova banka (Air Bank) vrácení peněz určitě neblokuje. Žádná paní Smolíková neexistuje, celou dobu s Vámi komunikuje jménem domnělé Air Bank/paní Smolíkové Váš vnuk a drží Vás v klamu.  ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

Články o bankovním produktu Všechna stavební spoření

Vlastní bydlení je pojistka na stáří, aneb bydlení si vyřešte ještě před důchodem

Vlastní bydlení je pojistka na stáří, aneb bydlení si vyřešte ještě před důchodem

13.11.2024

Téma bydlení ve stáří se stává čím dál naléhavějším. Data ukazují dramatické rozdíly v životní úrovni seniorů ve vlastním bydlení a těch v nájmu. Zatímco majitelé nemovitostí vydávají na bydlení v průměru 21 % svých příjmů, v nájmu to může být i ke 40 % měsíčních příjmů. V domácnostech seniorů jsou rozdíly mezi oběma skupinami ještě vyšší. Jaké jsou reálné možnosti pořízení vlastního bydlení v různém věku, jak využít hodnotu nemovitosti jako zdroj příjmů ve stáří a na co myslet při přípravě bydlení na seniorský věk? Dozvíte se právě tady.

MP: Akční nabídky na podporu stavebního spoření

MP: Akční nabídky na podporu stavebního spoření

8.11.2024

Skupina KB, do které patří i Modrá pyramida spouští od dnešního dne 6.11.2024 časově omezenou akční nabídku na podporu prodeje stavebního spoření.

Výdaje na bydlení: rekord z roku 2012 drží Praha. A možná se k němu vrací

Výdaje na bydlení: rekord z roku 2012 drží Praha. A možná se k němu vrací

7.11.2024

Jak velkou část svého příjmu dáváte na bydlení? Zatímco průměrná česká domácnost vydá na nájem, energie a další související náklady kolem 24 % příjmu, některé skupiny obyvatel jsou zatíženy mnohem víc (a jiné mnohem méně). Například nájemníci dávají 37 % svých příjmů, kdežto vlastníci jen okolo 20 %. Podívejte se, jak se liší náklady na bydlení podle regionů, typu bydlení, podle příjmů obyvatel i dle socioekonomického postavení. Zjistěte také, kde se v Česku žije nejlevněji (v poměru k příjmům) a kde jsou lidé zatíženi náklady na bydlení nejvíc.

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena