Dětské stavební spoření je výhodné spoření se státní podporou, které lze zřídit kdykoliv po narození dítěte. Smlouvu uzavírá zákonný zástupce (rodič). Při spoření částky do 20 000 Kč ročně získá vaše dítě státní podporu 2 000 Kč za rok. Spořící cyklus trvá 6 let a je možné smlouvu uzavřít opakovaně.
Bankovní produkty kategorie Dětské stavební spoření jsou právě srovnané sestupně podle Sjednání úvěru. Sjednání úvěru znamená "jednorázový poplatek za sjednání úvěru ze stavebního spoření".
Jste na správném místě - v našem přehledu všech stavebních spoření jste zavítali na stránku s výběrem všech dětských stavebních spoření. Porovnávat Dětské stavební spoření můžete podle různých parametrů i podle stavebních spořitelen. Najít si tak nejlepší dětské stavební spoření je jednoduché.
Poplatek za sjednání spoření - jedná se o jednorázový poplatek hrazený v prvním roce od uzavření spoření a je stavební spořitelnou vyměřen z cílové částky. V případě dětských spoření většina bank nabízí akce - odpuštění poplatku. Některé rovnou 0% z cílové částky, některé slevy mají jako dočasnou akci.
Poplatek za vedení spoření - v našem přehledu stavebních spoření jej pro srovnatelnost uvádíme jako roční. Stavební spořitelny jej inkasují různě - např. měsíčně, či čtvrtletně.
Úrok spoření - jde o roční úrokovou sazbu ze zůstatku vkladu. Úrokový výnos ze stavebního spoření tedy můžete ovlivnit i tím, jestli zasíláte peníze na začátku roku či na konci. Úroková sazba ale není nejvýznamnějším přínosem stavebního spoření.
Státní příspěvek - ten nemusíte v našich přehledech hledat. Státní podpora se vypočítá vždy jako 10% z částky kterou za kalendářní rok naspoříte. Maximální roční státní podpora stavebního spoření činí 2.000 Kč na osobu (rodné číslo). Státní příspěvek je stejný u všech stavebních spořitelen.
Pak již můžete porovnávat, nebo si doplňkově prohlížet například možnost internetbankingu, nebo v kolonce ostatní zjistit detaily o poplatcích, slevách a akcích, nebo u některých stavebních spořitelen o základním úroku a úrokovém bonusu. Možnosti úvěrů u dětských stavebních spoření nemusíte studovat. Vaše dítě do 18ti let si až na výjimky úvěr na stavbu brát nebude. Takže dětské stavební spoření jede ve spořícím tarifu.
Přejeme vám, abyste porovnáním bankovních produktů Dětské stavební spoření našli tu nejlepší nabídku.
Téma bydlení ve stáří se stává čím dál naléhavějším. Data ukazují dramatické rozdíly v životní úrovni seniorů ve vlastním bydlení a těch v nájmu. Zatímco majitelé nemovitostí vydávají na bydlení v průměru 21 % svých příjmů, v nájmu to může být i ke 40 % měsíčních příjmů. V domácnostech seniorů jsou rozdíly mezi oběma skupinami ještě vyšší. Jaké jsou reálné možnosti pořízení vlastního bydlení v různém věku, jak využít hodnotu nemovitosti jako zdroj příjmů ve stáří a na co myslet při přípravě bydlení na seniorský věk? Dozvíte se právě tady.
Skupina KB, do které patří i Modrá pyramida spouští od dnešního dne 6.11.2024 časově omezenou akční nabídku na podporu prodeje stavebního spoření.
Jak velkou část svého příjmu dáváte na bydlení? Zatímco průměrná česká domácnost vydá na nájem, energie a další související náklady kolem 24 % příjmu, některé skupiny obyvatel jsou zatíženy mnohem víc (a jiné mnohem méně). Například nájemníci dávají 37 % svých příjmů, kdežto vlastníci jen okolo 20 %. Podívejte se, jak se liší náklady na bydlení podle regionů, typu bydlení, podle příjmů obyvatel i dle socioekonomického postavení. Zjistěte také, kde se v Česku žije nejlevněji (v poměru k příjmům) a kde jsou lidé zatíženi náklady na bydlení nejvíc.