AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE STAVEBNÍ SPOŘENÍ PODLE Úrok úvěr (vzestupně)
Bankovní produkty
kategorie Stavební spoření - spořící tarif
jsou právě
srovnané vzestupně podle Úrok úvěr
Porovnáním produktů Stavební spoření - spořící tarif najdete tu nejlepší nabídku. Náš unikátní přehled zobrazuje všechny nabídky stavebních spořitelen oprávněných podnikat na území ČR. Spořící tarif je základním podnikáním těchto institucí. Stavební spořitelny přijímají od klientů jednorázové či postupné vklady a účtují si poplatek za založení spoření a poplatek za vedení účtu stavebního spoření. Stavební spořitelna za vás jednou ročně předloží přehled naspořených částek ministerstvu financí. Stát poskytne každému účastníkovi příspěvek ve výši 10% z úspor, maximálně však 2 000 Kč za rok.
Optimista by řekl, že je pěkné, že se stát zajímá o spoření s následnou výstavbou domů či bytů. Pesimista by řekl, že nám ti lobbisti stavebních spořitelen pěkně ukrajují ze státního rozpočtu. Nu což, lepší když stát pošle peníze z rozpočtu těm chytrým občanům, než kdyby je utratil třeba za nefunkční software.
Buďte chytří, spořte prostřednictvím stavebního spoření. Alespoň pro těch limitních 20.000 Kč za rok získáte bezpracný výnos, převyšující inflaci.
Porovnávat Stavební spoření - spořící tarif můžete samozřejmě podle různých parametrů i podle spořitelen. Najdete tak snadno ten nejlepší spořící tarif produktu Stavební spoření.
Stavební spoření můžete uzavřít pro děti, pro nejlepší výnos z menších úspor, nebo jen kvůli tomu abyste nepřišli o státní příspěvek. V době nízkých (či záporných) úrokových sazeb z vkladů přemýšlíte kdy máte poslat minimální částku na stavební spoření? Samozřejmě, že hned na začátku roku. Vaše prostředky se budou celý rok úročit alespoň jedním procentem. Stát vám na konci roku přidá atraktivní příspěvek.
Musíte prostředky ušetřené ve stavebním spoření použít pouze na stavbu? Je to překvapivé, ale NIKOLIV - už řadu let můžete po šesti letech vybrat celé spoření na účet. Účelové použití prostředků uspořených ve stavebku nikdo nehlídá. Můžete tak od narození dítěte do jeho plnoletosti otočit 3 cykly spoření a získat pěkný úrokový výnos. Stejně tak můžete zhodnocovat úspory ve stavebku a potom si zakoupit auto, hi-fi sestavu, či jet na lepší dovolenou. Záleží jen na vás, na jaký účel využijete prostředky získané díky spořícímu tarifu stavebního spoření.
Téma bydlení ve stáří se stává čím dál naléhavějším. Data ukazují dramatické rozdíly v životní úrovni seniorů ve vlastním bydlení a těch v nájmu. Zatímco majitelé nemovitostí vydávají na bydlení v průměru 21 % svých příjmů, v nájmu to může být i ke 40 % měsíčních příjmů. V domácnostech seniorů jsou rozdíly mezi oběma skupinami ještě vyšší. Jaké jsou reálné možnosti pořízení vlastního bydlení v různém věku, jak využít hodnotu nemovitosti jako zdroj příjmů ve stáří a na co myslet při přípravě bydlení na seniorský věk? Dozvíte se právě tady.
Skupina KB, do které patří i Modrá pyramida spouští od dnešního dne 6.11.2024 časově omezenou akční nabídku na podporu prodeje stavebního spoření.
Jak velkou část svého příjmu dáváte na bydlení? Zatímco průměrná česká domácnost vydá na nájem, energie a další související náklady kolem 24 % příjmu, některé skupiny obyvatel jsou zatíženy mnohem víc (a jiné mnohem méně). Například nájemníci dávají 37 % svých příjmů, kdežto vlastníci jen okolo 20 %. Podívejte se, jak se liší náklady na bydlení podle regionů, typu bydlení, podle příjmů obyvatel i dle socioekonomického postavení. Zjistěte také, kde se v Česku žije nejlevněji (v poměru k příjmům) a kde jsou lidé zatíženi náklady na bydlení nejvíc.