Hypotéka je závazek na dlouho dopředu, ukrajuje každý měsíc velkou část rozpočtu, Když přijde na rozpočet samoživitelů, který je i bez ní dost napjatý, může nastat problém. I přesto se najde řada samoživitelů, kteří mají příjem slušný a o hypotéku žádají. Kdy na ni mají šanci dos…
Hypoteční turistika se od letošního roku už tolik nevyplatí. Existuje celá řada důvodů, kvůli kterým se člověk může rozhodnout svoji nemovitost prodat a hypotéku předčasně splatit. Ať už k tomuto rozhodnutí vede nutnost přestěhovat se, rozvod, smrt partnera nebo jen možnost ušetř…
Připravili jsme si pro vás přehledného průvodce, díky kterému se dozvíte, jakým způsobem banky počítají výši hypotéky, jak se hypotéka splácí i to, na jakou maximální výši hypotéky dosáhnete vzhledem ke svým příjmům. …
Naspořit si dost peněz na získání hypotéky a nákup nemovitosti je rok od roku složitější. Výsledkem je, že věk žadatelů stále roste. Jenže čím později požádáte, tím kratší bude doba splatnosti – a tím vyšší budou splátky. Naštěstí si u některých poskytovatelů můžete hypotéku prod…
Mzda od zaměstnavatele, vedlejší příjem z podnikání, peníze z pronájmu, mateřská či odměny z brigád. Příjmů, které můžete mít, je opravdu spousta. Jenže ne s každým uspějete i při žádosti o hypotéku. Podívejte se proto, které příjmy banky uznávají a jak je doložit. …
Koncem listopadu bankovní rada ČNB ponechala závazný limit LTV na 80 %, deaktivovala omezení horní hranice DTI a ponechala deaktivované omezení horní hranice DSTI, bez nějž je hypoteční trh již od června 2023. Provedený zátěžový test ukázal odolnost finančního sektoru vůči zhorše…
Získat hypotéku s úrokem pod 5 %? To je už víc než rok pouhá utopie. Tedy přesněji řečeno byla – situace se začíná měnit. V říjnu se totiž k zásadnímu zlevnění odhodlala Moneta Money Bank. Úrokové sazby u hypotéky s pětiletou fixací u ní nově začínají na hodnotě 4,99 %. A u fixac…
Nižší úrokové sazby, levnější pojištění a řada dalších výhod. To všechno přináší zelená hypotéka. Je určena všem lidem, kteří plánují úsporné bydlení – bez ohledu na to, jestli si pořizují novou nemovitost, nebo rekonstruují tu stávající. Podívejte se, co zelená hypotéka nabízí, …
Je konec. Zlevňování hypoték končí, sotva začalo. V dubnu totiž po třech měsících opět stoupla průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů. A to z 5,86 % na 5,89 %. Podle všeho tak hypoteční sazby našly svou stabilní výši, okolo které se budou pohybovat i v příštích měsících. …
Konec fixačního období a výrazné navýšení měsíčních splátek. Tak vypadá noční můra mnoha lidí v České republice, které v nejbližší době čeká refixace nebo refinancování hypotečního úvěru. Podle nedávného průzkumu agentury Ipsos pro Českou bankovní asociaci se to jen loni dotklo p…
Půjčky a hypotéky od bank, stavebních spořitelen, spořitelních družstev či nebankovních společností jsou neodmyslitelnou součástí finančních služeb. Půjčit si mohou jak jednotlivci a domácnosti, tak i firmy, neziskové organizace a veřejná správa - především kraje a obce. Půjčky p…
Hypoteční trh hlásí oživení. Ale jen mírné. Průměrná úroková sazba u nových hypoték bez refinancování klesla na 5,9 %. Meziměsíčně tedy o 3 setiny procentního bodu. Vyplývá to z aktuálního Hypomonitoru České bankovní asociace. …
Úroková sazba do 4 %. To je hlavní lákadlo, které za posledních 12 měsíců výrazně zvyšuje zájem o úvěry ze stavebního spoření. V době, kdy se úroky u hypoték pohybují nad 6 %, nabízejí tyto půjčky zajímavou alternativu k získání potřebných peněz na bydlení. …
Konečně pokles. I když jen nepatrný. Tak se dá v krátkosti shrnout současná situace na trhu s hypotečními úvěry. Průměrná sazba se u nových hypoték snížila z prosincových 5,98 % na lednových 5,93 %. Vyplývá to z Hypomonitoru České bankovní asociace. …
Objemy poskytnutých hypoték už 3 měsíce stagnují. Banky a stavební spořitelny poskytly loni v listopadu hypoteční úvěry za zhruba 7,3 miliardy korun. To je téměř stejné číslo jako v září, kdy byl objem 7,21 miliardy korun, a jako v říjnu, kdy si lidé na bydlení půjčili 7,16 milia…
Pokles úrokových sazeb se nekoná. Alespoň ne u hypoték. I když některé banky začaly v přechozích měsících hypoteční úvěry zlevňovat, po čase úroky opět zvedly. Potvrzují to i data za celý trh. Podle nich hypotéky stále postupně zdražují. …
Nejhorší za posledních 8 let. Takové bylo letošní září v objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Lidé si jejich prostřednictvím půjčili pouze 7,16 miliardy korun – tedy o 2,9 miliardy korun méně než v srpnu. Za jediný měsíc tak klesl objem nových a refinancovaných hypoték o 30 %! …
První vlaštovky, které ale jaro nedělají. I tak se dá mluvit o současné situaci na hypotečním trhu. I když už se objevují banky, které se rozhodly půjčku na bydlení o něco zlevnit, většina poskytovatelů vyčkává. Zároveň to však znamená, že ceny hypoték už zpravidla nerostou. …
Jen několik set korun, v horším případě pár tisíc. Takové poplatky za předčasné splacení hypotéky si v současnosti účtují banky na českém trhu. Brzy se to ale změní. Ministerstvo financí připravilo novelu zákona o spotřebitelském úvěru, která poplatky za předčasné splacení navyšu…
Uvázat se na několik desítek let k placení hypotéky, nebo raději zvolit nájem? Tuto otázku nyní řeší mnoho lidí. Odpověď na ni zůstává stále stejná: hypotéka se i v současné době vyplatí víc než nájem. A to přesto, že úroky u nabízených půjček na bydlení výrazně rostou. Je samozř…
Hypotéka s úrokem 2,13 %. Že to zní jako utopie? Ještě loni v červnu jste půjčku na bydlení s takovou sazbou bez problémů sehnali. Od té doby ale úroky raketově vzrostly a v současnosti banky nabízí průměrnou úrokovou sazbu 6,24 %. Hypoteční úvěr tak získáte skoro 3× dráž než lon…
Rostoucí ceny nemovitostí a zvyšující se úroky u hypoték. Tyto dva důvody hrají významnou roli ve zvažování, jestli si sjednat půjčku na bydlení, nebo ne. Postupně přibývá těch, které současná situace od podobného kroku odrazuje. I přesto hypotéku plánuje 13 % lidí. …
Vysoký zájem o hypotéky i o spotřebitelské úvěry. To jsou dva hlavní důvody, které stojí za rekordním zadlužením lidí v České republice. Celkový dluh obyvatel dosáhl na konci prvního letošního čtvrtletí historického maxima 3,07 bilionu korun. Meziročně se tak zvýšil o 407 miliard…
„Výš, jen výš. Tam já mířím.“ Tak zní okřídlená věta, kterou znají všichni fandové seriálu Červený trpaslík. Už několik měsíců platí také o úrokových sazbách hypoték na českém trhu. V dubnu překonal průměrný úrok nových hypotečních úvěrů dokonce 4,4 %. A je jasné, že se na této ú…
Růst úrokových sazeb nabral na začátku roku 2022 nevídané tempo. Tak, jak se zvyšovala základní úroková sazba v ekonomice, rostly (a ještě porostou) úroky na hypotékách. A to jak na nových, tak i na splácených, kterým letos skončí fixace. Porovnejme si průměrnou hypotéku roku 202…
Pokles zájmu o hypotéky zrychluje. Zatímco v únoru byl objem nových úvěrů na bydlení meziročně nižší „jen“ o 30 %, v březnu hlásily banky a stavební spořitelny propad téměř o 50 %. Lidé si sjednali hypotéky v celkovém objemu přes 30 miliard Kč. Většinu přitom tvoří nové půjčky a …
Nejprudší meziměsíční nárůst v historii – přesně to zažily začátkem roku úroky u hypoték. Lednové sazby totiž překonaly prosincová čísla o 0,44 procentního bodu a průměrné úroky za první letošní měsíc dosáhly až na hodnotu 3,43 %. …
Poslední tři měsíce. Tolik času mají zájemci o hypotéku na to, aby tento úvěr získali za výhodnějších podmínek. Od dubna se totiž výrazně zpřísní požadavky na žadatele o hypotéku. Vyplývá to z pokynů České národní banky. …
Hypotéka s úrokem pod 3,5 %? V dnešní době téměř bez šance. Sazby u těchto půjček totiž výrazně rostou. A to i přesto, že statistiky z předchozích měsíců ukazují průměrný úrok kolem 2,5 %. …
S rostoucími cenami nemovitostí přibývá i počet lidí, kteří si nemohou bydlení ve vlastním dovolit. Na hypotéku v potřebné výši totiž nedosáhnou. Česká spořitelna proto přišla s myšlenkou, že začne nabízet splatnost až 40 let. V současné době je přitom maximální doba splácení zpr…
„Předpokládáme, že se na konci roku bude průměrný úrok hypoték pohybovat okolo 3 %.” Taková byla předpověď bankovních analytiků předloni, loni i začátkem tohoto roku. Zatímco v předchozích dvou letech se zdaleka nesplnila, letos k tomu může být opravdu blízko. Hypotéky totiž zdra…
Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet b…
Je to tu. Předpovídané zdražování hypoték se začíná velmi výrazně projevovat. Průměrná úroková sazba v červenci podle aktuálních dat vzrostla o desetinu procentního bodu. To je nejrychlejší růst za poslední 3 roky. …
Vysoká poptávka a omezená nabídka. Dva faktory, které tlačí ceny nemovitostí do rekordních výšin. Podle aktuálních výsledků HB Indexu rostly v letošním druhém čtvrtletí ceny pozemků, bytů i domů nejvíc za posledních 10 let. …
Našetřit si na vlastní bydlení je rok od roku těžší. Zatímco na konci roku 2019 k tomu stačilo „jen” něco přes 118 průměrných měsíčních platů, na konci minulého roku už to bylo přes 130 platů. Doba spoření se tak o rok prodloužila. Vyplývá to z údajů, které nedávno zveřejnila Mod…
Prudký nárůst. Tak vypadá v posledních měsících křivka, která ukazuje vývoj úrokových sazeb u hypoték. V červnu si je mohli lidé sjednat s průměrnou sazbou 2,13 %. Úroky se tak dostaly na úroveň, na které byly naposledy zhruba před rokem. …
Rychlejší a bez nutnosti chodit na úřad. Takové má být zanedlouho vyřizování stavebního povolení. Poslanci totiž v polovině července schválili nový stavební zákon, který stanovuje přísnější lhůty na vydání stavebního povolení a počítá i s digitalizací celého řízení. Platit má od …
Přesně půl roku. Tak dlouho vydržela průměrná úroková sazba nových hypoték pod hranicí 2 %. V květnu se nad ni opět vrátila, když vyskočila na 2,06 %. Přesto byl tento měsíc pro banky druhý nejúspěšnější v historii. …
Zaplatit za předčasné splacení hypotéky desítky tisíc korun. Bez ohledu na to, kdy a u jaké banky jste smlouvu uzavřeli. I to se může brzy stát realitou. Poslanecká sněmovna projednává úpravu zákona o spotřebitelském úvěru, která chce poplatky za předčasné splacení hypotéky výraz…
Vyšší úrokové sazby nebo dokonce úplné zrušení. I to hrozí dlouhým fixacím hypoték. Bankám se totiž nelíbí nárůst předčasně splacených a refinancovaných úvěrů z posledních let. Stěžují si, že na tom každoročně prodělávají i stovky milionů korun. A právě dlouhé fixace hypoték jsou…
Nabídnout nemovitost k prodeji a za pár týdnů mít peníze na účtu. To je cíl stále většího množství prodejců. Kvůli koronavirové krizi totiž řadě lidí klesly příjmy a chybí jim peníze na splácení půjček. Rychlý prodej domu či bytu pak vidí jako řešení. …
Silný start – slábnoucí zájem – zásadní změny – nový název – růst poptávky. Zhruba taková je cesta, kterou v posledních letech prošly státní půjčky na bydlení. Od letoška fungují pod novým názvem a s novými podmínkami. A zájem už předčil minulé roky. …
Už jen dvě setiny procenta. Tak málo chybělo na konci dubna k tomu, aby se průměrná úroková sazba hypoték vyšplhala na 2 %. Zdražování hypotečních úvěrů přitom ještě zdaleka nekončí. …
Ještě před několika týdny bylo sjednání nové hypotéky přes internet jen „zbožným přáním“. To už ale neplatí. Od dubna na tuto možnost dosáhnou žadatelé u Moneta Money Bank. Ovšem jen v některých případech. Záleží totiž na tom, jakou nemovitosti kupujete. …
Mít vlastní chatu nebo chalupu a kdykoliv si užívat klid v přírodě. O něčem takovém sní v stále víc lidí. Potvrzují to data realitních kanceláří i inzertních serverů. Za poslední rok totiž výrazně stoupla poptávka po rekreačních nemovitostech. A spolu s tím také jejich cena – něk…
Dosáhnout na vlastní bydlení je zejména pro mladé lidi často komplikované. Potřebují totiž dost úspor, které přitom ještě nestihli našetřit. Řešením je takzvaná hypotéka pro mladé. Podívejte se, jak funguje a kdo na ni dosáhne. …
Plánujete si pořídit nové auto, ale nemáte dostatečné úspory? Řešení je jednoduché – sáhnout po půjčce. Ideálním řešením může být hypotéka na auto. Má totiž nejnižší úroky a díky dlouhé splatnosti se nemusíte bát příliš vysokých splátek. …
Je to tady. Po několika měsících, kdy analytici předpovídali zdražování hypoték, průměrná sazba nových hypotečních úvěrů opravdu stoupla. Zatím sice jen na 1,94 %, dá se ale čekat, že brzy půjde ještě výš. I díky enormnímu zájmu z posledních měsíců. …
Konečně! Po mnohaměsíčním čekání mají lidé do 36 let na dosah mírnější podmínky u hypoték. Přinese jim je novela zákona o České národní bance, kterou koncem března schválila poslanecká sněmovna. Ještě letos se tak lidé můžou dočkat vyšších hypotečních úvěrů. …
Hypoteční trh loni naskočil na rekordní vlnu a zdá se, že ji nehodlá opustit. Ukazují na to alespoň aktuální statistiky. Podle nich si lidé v únoru půjčili téměř 30 miliard korun. Tedy skoro o 5 miliard víc než v lednu a nejvíc v historii českého hypotečního trhu. …
Konec zlevňování? Zdá se, že ano. Po řadě měsíců, kdy úrokové sazby hypoték padaly, nastal podle všeho obrat. A začalo zdražování, o kterém se mluví už od začátku roku. Pro zvýšení sazeb se totiž po menších bankách rozhodl i jeden z nejvýznamnějších hráčů na českém trhu – skupina…
I když byl loňský rok kvůli koronavirové pandemii a různým opatřením dost specifický, z hlediska hypotečního trhu byl nejúspěšnějším v historii. Ukazují to alespoň dosud zveřejněné statistiky. Například podle hypoindexu si lidé loni půjčili na bydlení přes 250 miliard korun. O té…
Hypoteční poskytovatelé mají za sebou výjimečný rok. I přes koronavirovou krizi a spoustu omezení si lidé vzali největší objem hypoték v historii a průměrný úrok postupně klesl až na 1,96 %. Jak to ale bude v roce 2021? Podle analytiků letos s tak výhodnými podmínkami počítat nem…
Každý měsíc stoupá objem sjednaných úvěrů na bydlení a celkový objem hypoték za rok 2020 útočí na absolutní rekord. Taková je situace na hypotečním trhu. Přestože je kvůli koronavirové epidemii a vládním opatřením řada podniků zavřená a některé už ohlásily svůj konec, zájem o půj…
Výměna střechy, nová kuchyň nebo celková oprava domu. To jsou jen některé práce, se kterými vám pomůže hypotéka na rekonstrukci domu nebo bytu. Získáte díky ní dost peněz na potřebné úpravy. …
Hypotéka vs. hypoúvěr a další úvěry. Tak vypadá „věčný” souboj o to, jak co nejvýhodněji získat peníze na nákup, stavbu nebo rekonstrukci vlastního bydlení. Mezi hypotékou a úvěrem je přitom několik zásadních rozdílů. Podívejte se na ně a zjistěte, jaká půjčka se vám víc vyplatí.…
Schválení hypotéky je zásadní bod při řešení každého hypotečního úvěru. Na něm záleží, jestli vám banka půjčí. Podívejte se proto, co musíte zařídit, aby bylo schvalování hypotéky co nejhladší, a jak dlouho její schválení trvá. …
Hypotéka na stavbu domu představuje pro řadu žadatelů poměrně velkou výzvu. Nestačí jen požádat, předložit potřebné doklady a půjčku vyčerpat. Pokud podceníte postup stavby nebo možné vícenáklady, může vás to stát spoustu peněz. Podívejte se, na co si dát u hypotéky na výstavbu d…
Ručení nemovitostí je základní podmínkou hypotéky. Co všechno ale banka do zástavy přijme? Musíte ručit kupovanou nemovitostí nebo to může být i jiná nemovitost? A jde jako záruka použít pozemek nebo chalupa? Možná i vy řešíte podobné otázky. Proto vám na ně nyní odpovíme. …
Zcela specifická kategorie hypotečních úvěrů. I tak můžeme označit hypotéky pro firmy. Využijete je například k rozšíření provozu, stavbě nových kanceláří nebo k nákupu továrních strojů. Podívejte se, jaké podmínky musíte splnit, abyste na hypotéku pro firmu dosáhli, a čím se tyt…
Koronavirová epidemie růst cen nemovitostí sice zpomalila, ale nezastavila. Domy a byty dál zdražují. Jenže banky to příliš neakceptují a při určování výše hypotéky jsou stále opatrnější. Přibývá tak případů, kdy je bankovní odhad nemovitosti podstatně nižší než prodejní cena. …
Stabilní, bezpečné a přinášející poměrně vysoké zhodnocení. Takové jsou investice do nemovitostí. Výzkumy ukazují, že dlouhodobě přinášejí druhý nejvyšší zisk hned po akciích. …
Hypotéka pro manžele je jedním z nejčastějších způsobů, jak vyřešit společné bydlení. Možností, jak na něj s pomocí půjčky dosáhnout, je ale víc. Sáhnout můžete jak po manželské hypotéce, tak po hypotéce jen na jednoho z manželů nebo hypotéce uzavřené ještě před manželstvím. Podí…
Asi jen málokoho překvapí, že získat hypotéku je pro podnikatele složitější než pro zaměstnance. Neznamená to ale, že na ni nedosáhnete. Podívejte se, co všechno musíte splnit, abyste ji získali, a jaké jsou základní varianty hypotéky pro podnikatele. …
Hranice 2 % už je na dohled! Průměrnou úrokovou sazbu nových hypoték od ní dělí jen 0,07 %. A to nemusí být zdaleka všechno – dá se čekat, že do konce roku hypoteční úvěry ještě zlevní. Ale ne na dlouho. …
Hypotéka bez úspor je sen spousty mladých lidí. Právě oni totiž často ještě nemají naspořených dost peněz na to, aby mohli zaplatit 10 % a víc z ceny nemovitosti. A přestože oficiálně většina poskytovatelů takovou možnost přímo nenabízí, existují způsoby, jak hypotéku bez úspor z…
Každý rozvod je nepříjemná a složitá záležitosti. Tím spíš, když při rozvodu řešíte i hypotéku. Existují ale ověřené způsoby, jak si s touto situací poradit. Podívejte se na ně. …
Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a h…
Požádat o půjčku a za týden či za dva mít peníze na účtu. Tak si stále řada lidí představuje vyřízení hypotečního úvěru. Ve skutečnosti je to ale složitější. Doba vyřízení hypotéky se totiž odvíjí od řady faktorů, včetně toho, na co si půjčujete. Podívejte se, jak dlouho trvá vyř…
Jsou dokumenty, bez kterých se při žádosti o půjčku na bydlení neobejdete. Jedním z nich je i odhad ceny nemovitosti pro hypotéku. Pro každého žadatele je přitom zásadní – do velké míry určuje, kolik vám banka půjčí. …
Jednoduchý způsob, jak získat dost peněz na vlastní bydlení. Tak vnímá většina lidí hypoteční úvěry. Jenže ve skutečnosti jsou s nimi spojená i rizika a jejich podcenění vás může stát poměrně dost peněz. Podívejte se proto, na co si dát u hypotéky pozor. …
Zlevňování hypoték, které začalo letos březnu, dál pokračuje. V srpnu už ale nebylo tak výrazné jako v předchozích měsících. Hypotéka se dala v průměru pořídit s úrokem 2,11 %. Vypadá to, že plošné snižování sazeb z května a června je u konce. …
Koupě družstevního bytu, zrychlená výstavba domu nebo například hledání nemovitosti, u které chcete mít peníze na nákup rychle po ruce. To jsou některé situace, ve kterých vám pomůže hypotéka bez zástavy nemovitosti. Nabízí přitom hned 3 varianty. …
Pořídit si vlastní chatu v Alpách nebo třeba apartmán v Chorvatsku. O něčem podobném sní alespoň občas skoro každý, kdo někdy vyrazil na dovolenou do zahraničí. Splnit si podobný sen přitom není tak složité, jak se na první pohled zdá. Pomůže vám hypotéka na nemovitost v zahranič…
Nechcete dávat mnoho milionů korun za nákup novostavby? Řešením je koupit starší dům a opravit ho podle svého. I na to ale potřebujete dost peněz. S jejich získáním vám pomůže hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti. Podívejte se, jak funguje. …
Hypotéky s dlouhou fixací. Takový je aktuální hit hypotečního trhu. Právě o tento typ půjčky na bydlení je totiž v současnosti největší zájem. Ukazují to alespoň data České národní banky. Důvod je jednoduchý – často u nich získáte výhodnější úrok než u kratších fixací. …
Maximálně několik set korun. Tolik smějí podle České národní banky vybírat poskytovatelé za předčasné splacení hypotéky. Jenže někteří to nedodržují a účtují si desetitisícové částky. Nyní se k nim přidává i Česká spořitelna, která se rozhodla poplatky zvýšit. …
Český hypoteční trh zažívá v posledních měsících nečekaný růst. Po květnovém propadu začala v létě poptávka výrazně růst, a pokud toto tempo vydrží, bude letošek z hlediska objemu nových hypotečních úvěrů nejúspěšnější v historii. Jenže to může přinést také problémy se splácením …
Další propad úrokových sazeb ohlásili v červenci poskytovatelé hypoték. A to dost výrazný. Nejen, že průměrná úroková sazba nových hypotečních úvěrů spadla na 2,15 %, ale v některých bankách nyní získáte půjčku na bydlení i s úrokem méně než 1,7 %. …
Místo pár set korun i několik desítek tisíc. Tolik můžete zaplatit za předčasné splacení hypotéky. Přestože si za něj banky smí podle zákona účtovat pouze nezbytné poplatky, někteří poskytovatelé to nedodržují. …
O krok blíž k „magické” hranici 2 % se v červnu přiblížila průměrná úroková sazba hypoték. Klesla totiž z 2,30 % na 2,21 % – tedy na nejnižší úroveň od konce roku 2017. A dá se čekat, že to nebude zdaleka konečná. …
S dobrou zprávou pro všechny zájemce o hypotéku přišli minulý týden poslanci. Na svém jednání totiž odhlasovali zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zároveň zachovali možnost odečíst si úroky z hypotéky od daně z příjmu. Pro žadatele o hypoteční úvěr to znamená, že ušetří i statisí…
Od roku 2011 přinesl každý květen minimálně 6 300 nových hypoték. Až do letoška. Koronavirová pandemie změnila zaběhlé pořádky a v květnu poprvé výrazně srazila počet nových hypotečních úvěrů. Banky jich rozdaly pouze 6 203. O téměř 550 méně než v dubnu. A zaznamenaly tak nejslab…
Hypoteční úvěr je pro řadu lidí nejjednodušší cesta, jak získat vlastní bydlení. Ne každý ale ví, jak hypotéka funguje, kolik si může půjčit nebo podle čeho ji vybírat. Podívejte se proto, kdy vám pomůže a kdo ji může získat. …
O 14 desetin procentního bodu. Tak výrazně v květnu klesla průměrná úroková sazba hypoték, kterou banky nabízí novým klientům. Ukázal to index GOFI, který sleduje právě nabídky poskytovatelů hypoték na českém trhu. Vše navíc nasvědčuje tomu, že v červnu budou úroky ještě nižší. …
Ani koronavirus nás nezastaví! Přesně to si mohou říct poskytovatelé hypoték na českém trhu. Jen v dubnu uzavřeli víc než 6 700 nových smluv a klientům půjčili téměř 18 miliard korun. Tedy o 3 miliardy víc než loni stejnou dobou. …
Zlevňujeme. Takovou zprávu poslalo zájemcům o hypotéku v posledních týdnech hned několik bank na českém trhu. Dá se navíc čekat, že další poskytovatelé se brzy přidají. Tlačí je k tomu aktuální situace. …
Zhruba o 25,5%. Tak výrazně propadl v březnu objem nových hypoték v porovnání s únorovými údaji. Může za to zejména pandemie koronavirového onemocnění COVID-19 a opatření, která měla zabránit jejím dalšímu šíření. Dá se proto čekat, že v příštích měsících bude pokles ještě výrazn…
Hypoteční úvěr je pro mnoho lidí jediná cesta k vlastnímu bydlení. Dosáhnout na něj je ale v posledních letech stále těžší. Přibývá totiž podmínek, které musíte pro získání hypotéky splnit. Záleží například na vašem zaměstnání, příjmech i na hodnotě nemovitosti. Projděte si vše s…
Objevíte perfektní byt, podepíšete smlouvu a stačí už jen získat tu nejvýhodnější hypotéku. Jenže jak ji poznat? Vyplatí se spolehnout na vaši banku nebo raději využít služby hypotečního makléře? Obě varianty mají svá pro i proti. Podívejte se na ně s námi. …
Rok 2020 = zhoršení dostupnosti hypoték? Kdepak. I když na to ukazovala některá loňská vyjádření České národní banky i letošní postoje bankovních analytiků, situace se otočila. A získat půjčku na bydlení bude pro řadu zájemců jednodušší a výhodnější než v minulých letech. Díky zm…
Raketové zdražování bytů a domů, které Česko zažívá už několik let, je u konce. Místo toho přijde propad. Tvrdí to někteří odborníci a novináři. Podle většiny analytiků ale situace zdaleka tak jednoduchá není. Očekávají maximálně krátkodobé ochlazení, po kterém ceny zase stoupnou…
Zvýšení LTV z 80% na 90%, zvýšení DSTI ze 45% na 50% a zrušení parametru DTI. Přestože ČNB zmírnila tyto parametry s platností od 1/4/2020, nejedná se o apríl. Na hypotéky tak nově dosáhne mnohem více zájemců o vlastní bydlení. …
Ani ne do půlky března. Tak dlouho vydrželo analytikům přesvědčení, že úrokové sazby hypoték letos porostou. Prudké šíření koronaviru COVID-19 ale táhne dolů akciové trhy. A s nimi i mezibankovní sazby, od kterých se mimo jiné odvíjí úroky hypoték. Dá se proto čekat, že brzy přij…
Snížit riziko, že úvěr dostanou lidé, kteří budou mít v budoucnu problém se splácením. Přesně o to se zpřísněním podmínek pro poskytování hypoték pokusila Česká národní banka. Objem nových hypotečních úvěrů kvůli tomu loni klesl téměř o pětinu. Podle některých expertů přitom opat…
Z 2,34% na 2,36%. Tak v lednu vyskočil průměrný úrok u nových hypotečních úvěrů. Vrátil se tím na úroveň loňského října a podle některých analytiků je možné, že v příštích týdnech ještě poroste. Zejména kvůli únorovému zvýšení sazeb České národní banky. …
Málo nabídek a vysoká cena. Na to si nejčastěji stěžují lidé, kteří chtějí bydlet ve vlastním. A protože je získání vysněného bydlení stále složitější, hledají alternativní způsoby, jak situaci řešit. Ukázal to nedávný průzkum společnosti Wüstenrot. …
Úroky, úroky a zase úroky. To je hlavní věc, která zajímá spoustu zájemců o hypoteční úvěr. Jenže právě tím se dopouští zásadní chyby. Snadno totiž přehlédnou další podmínky a poplatky a zbytečně přeplatí desetitisíce korun. Jak tedy správně vybrat hypotéku? Stačí si pohlídat něk…
Nečekané. Takové bylo únorové rozhodnutí České národní banky (ČNB) o tom, že zvýší úrokové sazby. Řada médií a analytiků začala v té souvislosti ihned spekulovat o zdražení hypoték. Jenže je docela možné, že k němu vůbec nedojde. …
O téměř 17%. Tak výrazně loni spadl objem nových hypoték. Ukázaly to aktuální statistiky, podle kterých si lidé v prosinci půjčili na bydlení zhruba 18 miliard korun. Za celý rok 2019 tak banky rozdaly hypotéky v hodnotě necelých 182 miliard korun. To je o téměř 37 miliard méně n…
Zhruba 130 tisíc. Takový je počet lidí, kterým letos končí fixace hypotéky a můžou požádat o refinancování hypotéky. U něj zpravidla dostanou lepší úrok, než jaký jim nabídne jejich stávající poskytovatel. Za rok díky tomu ušetří tisíce korun. …
Každý rok zhruba o 12% výš. Tak podle některých odborníků stoupají ceny rekreačních nemovitostí – tedy zejména chat a chalup. Nejvíc za ně zaplatíte v okolí Prahy a v Krkonoších. …
Rok 2020 může přinést na český hypoteční trh jednu velkou novinku – zpětné hypotéky. Zástupci společnosti Wüstenrot nedávno přiznali, že o tomto produktu uvažují. A podobné řešení do budoucna nevylučují ani další poskytovatelé. …
Rok 2019 byl pro hypoteční trh v několika ohledech přelomový. Výrazně opadl zájem o nové úvěry, průměrná výše hypotéky poprvé překonala 2,5 milionu korun a na trhu se opět objevily půjčky s úrokem pod 2 %. Podívejte se proto na největší změny, které rok 2019 přinesl do světa česk…
Máte dostatečné úspory i dost velký příjem, a tak požádáte o hypotéku. Jenže banka vaši žádost zamítne. Objeví totiž u vašeho jména negativní záznamy v registrech dlužníků. A neřeší, že jsou třeba 3 roky staré. Do podobné situace se může dostat každý. Proto vám řekneme, jak získa…
Zatím ještě podmínky pro poskytování hypoték nezpřísníme. Brzy se to ale může změnit. Takovou zprávu poslala ze svého listopadového zasedání Bankovní rada České národní banky. Podle ní závisí úprava podmínek zejména na tom, jak se bude vyvíjet nadhodnocení cen nemovitostí. …
Při nástupu do prvního zaměstnání si vzít hypotéku a při odchodu do důchodu ji doplatit. I tak může fungovat jeden ze současných trendů na hypotečním trhu – úvěry se splatností 40 let. Nabízí je stále víc poskytovatelů. I přesto, že Česká národní banka s takovým postupem nesouhla…
Chci bydlet ve vlastním. A počítám, že mi s tím hypotéka pomůže. Tímto způsobem uvažují statisíce mladých lidí. Jenže je tu jeden problém – zapomínají, že pro získání hypotéky musí splnit několik podmínek. Včetně dostatečných úspor. A právě ty většině z nich chybí. …
Uganda, Tádžikistán, Moldávie, Kyrgyzstán nebo například Tanzanie. To jsou jen některé státy, ve kterých je vyřízení stavebního povolení jednodušší než v České republice. Podle nedávno zveřejněné zprávy Doing Business 2020 je před Českem hned 156 zemí světa. Naše republika tak pa…
Nejprve dlouhé fronty před úřadem a pak už jen upadající zájem. Tak vypadá situace okolo projektu půjček na bydlení pro mladé, který loni představil Státní fond rozvoje bydlení. Lidi odrazují hlavně příliš komplikované podmínky i úroková sazba, která je v současnosti vyšší než u …
Větší zájem o nájemní bydlení, častější využívání spolužadatelů nebo menší počet nových úvěrů. To jsou některé následky loňského zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték. Od jejich zavedení na podzim uplynul už rok. Podívejte se, jak se za tu dobu změnil hypoteční trh. …
Situace na hypotečním trhu nabírá na obrátkách. Počet nových úvěrů oproti minulým letům výrazně klesá a spolu s ním také úroková sazba hypoték. V září se propadla dokonce na 2,47%. Je tak nejnižší od loňského března. …
Můžou vás stát tisíce korun ročně. Anebo dokonce dostat do existenčních problémů vás i vaši rodinu. I takové následky přinášejí chyby, které uděláte při sjednávání hypotéky. Podívejte se, jak se jim vyhnout. …
Je mu přes 35 let a bydlí sám. Tak může už brzy vypadat typický zájemce o hypotéku. Přibývá totiž žadatelů o hypoteční úvěry, kteří patří mezi takzvané singles. Tedy lidi žijící v samostatné domácnosti. Podle některých dat tvoří už nyní skoro polovinu žadatelů. …
Předloni za prvních sedm měsíců 31%, loni za stejnou dobu už 41% a letos dokonce víc než 47%. Tak roste v posledních letech poměr hypoték s fixací delší než 5 let. Klienty čím dál častěji lákají na nižší úrok než hypoteční úvěry s pětiletou a kratší fixací. …
Klidné léto? Kdepak, na trhu s hypotékami letos nic takového nehrozilo. Přišel totiž další výrazný propad úrokových sazeb, které se u některých poskytovatelů přiblížily až k hranici 2,2%. A do konce roku můžou klesnout ještě níž. …
Průměrná úroková sazba hypoték dosáhla v srpnu dalšího minima. Pětiletý fix lze pořídit již od 2,22%. Růst cen nemovitostí zpomalil. Je nyní ten správný čas pro koupi nemovitosti? …
Zajistit si vlastní bydlení pomocí hypotéky. Přesně o tom uvažuje každý čtvrtý obyvatel České republiky. Vyplývá to z nedávného průzkumu, který pro Wüstenrot připravila agentura Ipsos. Jenže podmínky se zpřísňují a dosáhnout na hypotéku je pro spoustu lidí problém. Naštěstí exist…
Půjčka od státu vs. hypotéky = 0:1. I tak se dá popsat situace na trhu s půjčkami na bydlení. Zájem o úvěry ze Státního fondu rozvoje bydlení letos výrazně klesl. Za půl roku lidé podali míň žádostí než loni za první den tohoto projektu. Státní půjčky totiž nabízejí méně peněz ne…
Průměrná úroková sazba hypoték klesá již pátým měsícem, a to navzdory snahám ČNB krotit inflaci zvyšováním ceny peněz. Je květnových 2,80% konečným minimem roku 2019 nebo se vyplatí s novou hypotékou či refixací ještě vyčkat? …
Složitější a složitější. Taková je v posledních letech situace lidí, kteří chtějí vlastní bydlení. Ceny totiž stoupají a podmínky hypoték se zpřísňují. Řešením je nákup družstevního bytu. Jenže i na něj potřebujete dost peněz. Stále víc lidí proto hledá hypotéku na družstevní byt…
2T Repo dosáhla poprvé od roku 2008 úrovně 2%. Dobrá zpráva pro střadatele, horší pro zájemce o úvěr. Jak se bude dále vyvíjet cena peněz? A jakou fixaci zvolit u hypotéky? …
Mladí do 36 let by si mohli půjčovat s menším příjmem více. Tak zní kompromisní návrh novely zákona, na kterém se dohodlo Ministerstvo financí s ČNB. Jak vysoké budou úlevy pro LTV, DTI a DSTI? …
Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku? …
S Novým rokem si lidé již tradičně stanovují předsevzetí. Přestat kouřit, zhubnout, více sportovat či méně pít. Co radí redakce Banky.cz stran osobních a rodinných financí? …
Praha by měla potřebným ručit za hypotéky – recept TOP 09 na řešení bytové krize v hlavním městě. Proč to není dobrý nápad? Pojďme si společně připomenout jeden ze spouštěčů poslední finanční krize. …
Cena peněz roste. Hypotéky výrazně zdražují, průměrná sazba pětiletého fixu se blíží 3%. Stále je však možné sehnat úrok i pod 2,5%. Které banky nabízejí nejvýhodnější sazby? …
Od října vstupují v platnost nová doporučení centrální banky omezující hypotéky. Spočítejte si s námi, kolik Vám může banka maximálně půjčit.
Po snížení LTV na 90% zavádí ČNB další zpřísnění pro hypotéky. Od října bude splátka úvěru omezena na max. 45% čistého měsíčního příjmu. Celkové zadlužení nebude moci být vyšší než devítinásobek ročního příjmu. …
Celková nákladovost hypotéky v sobě nezahrnuje pouze placené úroky, ale taktéž všemožné poplatky za sjednání a vedení úvěru či povinné doplňkové služby (pojištění, vedení běžného účtu). Jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN? …
Přemýšlíte o revitalizaci bytového domu? Banky a stavební spořitelny půjčují i bytovým družstvům a SVJ. Co lze úvěrem financovat a jak vysoký bude úrok? Poradíme, proč se vyplatí mít kvalitně vedené účetnictví, minimum neplatičů a rozumně nastavené odvody do fondu oprav. …
Banky a stavební spořitelny za loňský rekordní rok 2017 rozpůjčovaly na bydlení 289 mld. Kč. To je o necelých 9 mld. Kč více než v předchozím roce, který byl považován za přelomový díky historicky nejnižším úrokovým sazbám. Jak se bude hypotéční trh vyvíjet letos? …
Přemýšlíte o koupi nebo výstavbě nemovitosti na hypotéku? Obrňte se trpělivostí a připravte se na malou „papírovací válku“. Které dokumenty po Vás bude banka požadovat? …
Touha po vlastním bydlení, nedostatečná bytová výstavba a ekonomiku krotící centrální bankéři ženou výše ceny nemovitostí a úroky hypoték. Co očekávat od hypotečního a realitního trhu v roce 2018? …
Nemovitosti zdražují poslední roky dvojciferným tempem, což nejvíce pociťují obyvatelé Prahy a Brna. Je třeba se obávat další realitní bubliny? A kam až ceny porostou? …
Flexibilní hypotéka s maximálním využitím vlastních budoucích úspor. Jaké jsou výhody a nevýhody offsetových hypoték? A které banky je nabízejí?
Konec léta s sebou přinesl zdražování hypoték. Průměrná sazba překročila hranici 2% a z 90% úvěrů se pomalu začíná stávat nedostatkové zboží. 8 bank stále nabízí pětiletou fixaci pod 2%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku? …
Kam uložit peníze? Kde si půjčit? Která banka nabízí nejvýhodnější běžný účet? Co je to IBAN? Jak probíhá exekuce a insolvence? Portál Banky.cz provozuje bezplatnou finanční poradnu již od roku 2012. Na co se ptáte nejčastěji? …
Jak se zbavit neplatiče? Proč musí stát platit odškodné za regulovaný nájem? Jaká jsou pravidla nájmu v zahraničí? A mají větší práva nájemníci nebo pronajímatelé? …
Od 4/2017 již nelze sjednat hypotéku nad 90% LTV. Úvěry v pásmu 80-90% LTV výrazně podražily, neboť jich banky mohou mít v portfoliu jen 15%. Stále je však možné dosáhnout na sazbu 1,58% pro fixaci na 5 let. …
Hypotéční úvěr si nebereme každý den. Pro většinu klientů je to celoživotní závazek. Redakce Banky.cz Vám přináší detailní postup sjednání hypotéky. Co je to scoring a jaké dokumenty je třeba bance doložit pro získání úvěru? …
Zamítla Vám banka žádost o půjčku bez udání důvodu? Diskvalifikačním faktorem mohla být pracovní smlouva na dobu určitou či záznamy v registrech dlužníků. Jaké jsou nejčastější příčiny neúspěchu? A co můžete udělat pro zlepšení své bonity? …
Ceny nemovitostí a mzdy rostou, inflace hraje ve prospěch dlužníků. Vyplatí se po desítky let splácet hypotéku nebo raději žít v nájmu?
Průměrné RPSN u spotřebitelských úvěrů letos kleslo k hranici 10%. Za posledních 7 let tak půjčky zlevnily téměř o polovinu. Co stojí za tam výrazným poklesem úroků a poplatků? A jaký trend očekávat do budoucna?…
Po loňském zrušení 100% hypoték dojde letos k dalšímu omezení. Od dubna půjčí banky max. 90% hodnoty nemovitosti a většina hypoték bude poskytována pouze do 80% LTV. Zbytečná regulace nebo nutná prevence proti další realitní bublině?…
S účinností nového zákona 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru došlo od 1/12/2016 k výraznému posílení práv klientů bank na poli hypoték. Díky tomu úvěry mírně zdražily. Stále je ovšem možné sehnat fix na 5 let za 1,39%. Které banky nabízejí nejnižší sazby? …
Rekordně levné peníze a zlepšující se ekonomická situace domácností přejí nákupům nemovitostí. Hypotéku nad 1 mil. Kč s fixací 3-10 let je možné pořídit už za 1,29% (efektivně po odečtení úroků od základu daně 1,1%).…
Možnost doplatit úvěr kdykoliv, výrazně nižší sankce za pozdní splácení či povinná kontrola bonity žadatele o půjčku. Novelu zákona o poskytování úvěrů schválil senát těsnou většinou. Zbaví se trh desetitisíců lichvářských nebankovních společností nebo se pouze zdraží úvěry řád…
Zatímco úrokové sazby spořících účtů pomalu padají pod 1%, státem dotované stavební spoření opět nabývá na atraktivitě. Kolik se dá na stavebním spoření vydělat? A nesníží spořitelny v brzké době úroky také blíže k 0%? …
Zatímco jarní teploty i přes aprílové počasí pomalu stoupají, sazby u hypoték dále padají. Pětiletou fixaci pro refinancování je možné pořídit již za 1,54%, nové úvěry začínají na 1,64%. Přiblíží se hypotéky závěrem letošního roku 1%?…
Ministerstvo práce a sociální věcí (MPSV) přišlo s několika návrhy na zkvalitnění života občanů. Státní půjčka na bydlení, řešení sociálního bydlení, zavírání supermarketů o svátcích a podpora práce z domova (home office). Pojďme se na tyto inovace podívat podrobněji.…
Fixaci na 5 let lze pořídit u refinancování již za 1,69%, nové úvěry začínají na 1,79%. Najdou se ale i takové banky, které identické úvěry nabízejí za 2,5% a více. Kam zajít pro dobrou hypotéku a kterým bankám se raději vyhnout?…
Ministerstvo pro místní rozvoj dokončuje novelu stavebního zákona, která by měla výrazně ulehčit zejména výstavbu rodinných domů a drobných přidružených staveb. Pokud poslanci novelu schválí, nebude již například stavba svépomocí omezena zastavěnou plochou 150m2.…
Tří až pětiletá fixace pro hypotéku za 1,99% či půjčka pro řádně platící klienty za 9,9% dnes již nikoho nepřekvapí. Air-Bank zašla tento týden ještě dále a začíná nabízet hypotéku za 1,89% a půjčku za 7,13%.…
Senior prodá pojišťovně svou nemovitost, dostane zajímavou doživotní rentu a ve svém obydlí může spokojeně dožít. Na Západě úspěšně fungující produkt se své premiéry v ČR dočká možná již v roce 2016. O co přesně jde?…
V minulých dnech proběhla médii poplašná zpráva o růstu úrokových sazeb u hypoték. Spíše než o realitu se ale jednalo pouze o dobře promyšlený marketingových tah bank před nadcházející okurkovou sezónou. Pojďme se společně podívat na fakta.…
Konečně jste našli svůj vysněný dům a jdete zažádat o hypotéku? Hypoteční úvěr může být Vaším velkým pomocníkem, ale můžete se také nehezky spálit. Hypotéka totiž není úplně pro každého, jak se může z mnohých reklamních sloganů zdát. Zároveň však není třeba se jí přehnaně bát, …
Brněnský magistrát tento týden definitivně rozhodl o cenách privatizovaných obecních bytů. Dosavadní nájemníci si je budou moci odkoupit za 75% tržní hodnoty. Nájemníkům je tato sleva málo a chtějí platit jen 25% tržní hodnoty. Je rozhodnutí radních správné?…
Cena peněz se stále drží rekordně nízko a na trhu pomalu přibývají banky nabízející hypotéku s pětiletou fixací za 1,99%. Je skutečně možné si půjčit takto levně, nebo to má nějaký háček či skryté poplatky?…
Před sedmi lety přišla mBank na český trh a přinesla s sebou první téměř bezpoplatkový běžný účet. Nyní roli leadra na poli bankovních inovací definitivně převzala Equa Bank, která nabídla zcela bezpoplatkový běžný účet bez podmínek. …
V minulém díle Prodej nemovitosti 1: jak na to? jsme se blíže podívali na úkony předcházející kupní smlouvě (obhlídka stavu nemovitosti, jednání o ceně a rezervační smlouva). Nyní pokračujeme kupní smlouvou a smlouvou o úschově peněz. …
Prodáváte nemovitost bez realitky a přemýšlíte, na co nezapomenout v kupní smlouvě? Nebo naopak nemovitost kupujete a chcete si jen ověřit, zda Vás realitní kancelář netahá na nos a nenabízí Vám nápadně nevýhodné podmínky?…
Uvažujete o koupi nemovitosti a přemýšlíte, kde si na to půjčit? V říjnu dosáhly úrokové sazby u hypoték nového dna a pětiletou fixaci lze nyní pořídit při refinancování za 1,99%. Které banky nabízejí nejnižší úroky a nulové poplatky?…
Pořizujete si vlastní bydlení a hledáte nejlepší možnou hypotéku? Nebo jen splácíte spotřebitelský úvěr za letní dovolenou a chtěli byste lepší podmínky? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání hypoték, spotřebitelských úvěrů a kreditních karet.…
Hypoteční banka provedla v dubnu 2013 velký průzkum na téma O čem sní Češi v oblasti bydlení, kterého se zúčastnilo 701 respondentů od 25 do 45 let. Výsledky asi nikoho moc nepřekvapí – většina lidí v produktivním věku si přeje žít v rodinném domku, kde bude mít každý člen rodi…
V naší bankovní poradně se poměrně často opakuje dotaz ohledně možnosti získání půjčky, kreditní karty či kontokorentu. Tyto malé úvěry převážně v řádech 10-100k Kč jsou výrazně dostupnější širokému spektru klientů oproti ostatním úvěrům o větších objemech či hypotékám. Přesto …
…jednoduše vyberete a sjednáte novou hypotéku nebo zjistíte aktuální možnosti refinancování hypotéky. Pro obě možnosti je k dispozici online hypoteční kalkulačka. Celý proces sjednání online hypotéky na hyponamíru.cz probíhá v zabezpečeném prostředí hypotečního bankovnictví. Při …
Dobrý den, jsem český občan, žiji ve Velké Británii a chtěl bych si vzít úvěr na rodiny dům v ČR, děkuji.
Dobrý den, je možné získat hypotéku se zástavou stavebního pozemku, na kterém je rozestavěný RD (cca 70% rozestavěnosti) s tím, že po kolaudaci RD se zástava změní na již dokončený RD? Důvodem je protáhnutí času výstavby a následné kolaudace za cca 5 let kvůli veřejné komunikaci,…
Dobrý den, obracím se na vás s prosbou na porovnání dvou nabídek na překlenovací úvěr ve výši 3,09 mil. Účel koupě družstevního bytu. První nabídka: úroková sazba 5,29%, 3 roky fix, RPSN 5,52%, splátka 18 836 Kč měsíčně, 25letá splatnost. Druhá nabídka: 5,79%, 5 let fix, RPSN 5,9…
Hypoteční kalkulačka je nástroj, který může potenciálním žadatelům o hypotéku poskytnout představu o výši měsíčních splátek, úrokové sazbě a celkových nákladech na úvěr. Jak funguje a jak vám může pomoci? Jak hypoteční kalkulačka funguje?Zadávání údajů: Do kalkulačky zpravidla za…
…ých bank a finančních institucí, může klientovi nabídnout srovnání a doporučení nejvýhodnějších možností. Hypoteční kalkulačka: Nástroj pro vaše finanční rozhodnutíDalším důležitým nástrojem v arzenálu sjednávače hypoték je hypoteční kalkulačka. …
Dobrý den, obracím se na vás s prosbou na porovnání dvou nabídek na překlenovací úvěr ve výši 3,09 mil. Účel koupě družstevního bytu. První nabídka: úroková sazba 5,29%, 3 roky fix, RPSN 5,52%, splátka 18 836 Kč měsíčně, 25letá splatnost. Druhá nabídka: 5,79%, 5 let fix, RPSN 5,9…
Dobrý den, rád bych tímto požádal o kontakt na hypotečního speciality, který by nám poradil s výběrem správného produktu. Zanedlouho se budeme s přítelkyní stěhovat zpět do ČR z UK a rádi bychom si otevřeli/převzali penzion, popřípadě apartmány. Předem mnohokrát děkuji.…
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - můžu si zažádat o hypotéku a splatit z toho úvěr u České spořitelny a vyplatit partnera z 2+1 bytu? Určitě bych mohla ručit bytem, který má hodnotu přes 3 mil. Kč. Děkuji za odpověď, Lucie …
Dobrý den, refinancujeme hypotéku do jiné banky a banka nám dala jako podmínku pro schválení, že u nich musíme mít společný účet s manželem a oba si tam musíme nechat posílat výplaty. Má banka na toto právo? Děkuji …
Dobrý den, prosím o Váš náhled. Dům mých rodičů, žijeme zde několik let s manželem a bude patřit nám. K hypotéce máme dvě možnosti. 1) Vezmeme si hypotéku na 3 miliony ke koupi nemovitosti od rodičů. Za to pak i zrekonstruujeme. 2) Vezmeme si 3milioný úvěr na rekonstrukci a pos…
Dobrý den, vrtá mi hlavou celková částka k zaplacení u běžného hypo úvěru. Příklad: Úvěr 3 000 000 Kč na 30 let, hypo kalkulačka ukazuje celkovou částku k zaplacení 3 690 000 Kč. Úvěr na 3 000 000 na 10 let - hypo kalkulačka ukazuje 3 227 000 Kč. Toto ještě chápu. Ale teď dota…
Dobrý den, je realná možnost získat hypotéku 2,5 mil Kč? Žádali bychom dva. Já 26 let a partner 21 let, náš společný příjem je 32 000 Kč. Oba máme po zkušební době a já mam smlouvu na dobu neurčitou a přítel na rok. Já už na sebe hypotéku 1,5 milionu mám na rodinný dům, ve kterém…