Jedná se o zahraniční pobočku mateřské holandské Internationale Nederlanden Groep, která vstoupila na český trh v roce 1992. Nejen v ČR má mnoho entit (banka, životní a neživotní pojišťovna, penzijní fond). ING Bank již nenabízí bankovní produkty pro retailovou klientelu v těchto kategoriích: spořící účet a podílové fondy. V roce 2021 ING bank oznámila, že ukončí své činnosti osobního bankovnictví v ČR.
Banko-pojišťovací skupina ING vstoupila na český trh v roce 1992. Jedná se o zahraniční pobočku mateřské holandské Internationale Nederlanden Groep. Nejen v ČR má mnoho entit (banka, životní a neživotní pojišťovna, penzijní fond).
ING Bank již nenabízí bankovní produkty pro retailovou klientelu v těchto kategoriích: spořící účet a podílové fondy.
Upozornění pro fyzické osoby: Banka v únoru 2021 avizovala, že během půl roku ukončí své činnosti osobního bankovnictví v ČR! Svým retailovým klientům ING nabídla přechod do RB za zvýhodněných podmínek (úrok 1% do 300 000 Kč na první rok a bonus 500 Kč). Více informací v našem článku ING Bank končí, klienti mohou přejít k Raiffeisenbank.
Poskytování produktů ING konto a ING Podílové fondy v České republice ING Bank ukončila v srpnu 2021. Klienti ING kteří si prostředky nevyzvedli ani je nepřevedli do Raiffeisenbank mají své prostředky uloženy na technickém účtu ING Bank. Služby internetbankingu pro drobnou klientelu již ING Bank zrušila. V souvislosti s tím zanikla i bývalá bezplatná klientská linka: 800 159 159.
Nyní tedy musíte o zaslání prostředků požádat ING banku e-mailem, nebo písemně. Klientovi, který prostředky zapomene na technickém účtu ING bank by se po 3 až 10-ti letech mohl vklad promlčet. Peníze by později banka nebyla povinná vydat a ani žaloba na vydání peněz u soudu by nebyla úspěšná. Proto raději konejte rychle!
Korporátní bankovnictví ING Bank působící z kanceláře v Praze zůstane zachováno. ING Bank pokračuje v obsluze nadnárodních firem, firem s velkými obraty peněz a firem provozujících export-import.
Banka těmto velkým a výnosným klientům přiděluje Relationship managera, který je centrálním kontaktem finančního ředitele firmy do ING Banky. Ta deklaruje, že poskytuje korporátním klientům řešení na míru jejich businessu.
Původně čistě životní pojišťovna, která začala v ČR ve 21 století nabízet i bankovní produkty spořicího charakteru (spořicí účet, terminovaný vklad). V začátcích platily jejich úrokové sazby za jedny z nejlepších na trhu, ale ING krok se špičkou konkurence neudržela a od roku 2020 se zařadila bohužel už jen do kategorie "lepší průměr".
V roce 2021 se ING Banka rozhodla zásadně redukovat české aktivity na jednu třetinu. ING odkazuje na nejistotu v pandemii Covid a nutnost výběru klíčových regionů působení. Vysoce konkurenční trh spoření v České republice se tedy bance do plánů nevešel! Nicméně banka přistoupila k redukci rozumně - dohodla se s Raiffeisen Bank a nabízí převod spoření s bonusem. Ukončení služeb ING pro české fyzické osoby neznamená konec působnosti skupiny na trhu. Detaily procesu budou zveřejňovány v novinkách na webu. Osobní bankovnictví skončí v srpnu 2021.
Aktuální podnikání ING Bank od roku 2022 v České republice je nám zatěžko hodnotit. Zdá se, že banka poskytuje takové "služby banky naruby". Na webu banky se vyskytuje například Sazebník poplatků z kreditních zůstatků na účtech. Tam se klient dočte, že skutečně musí zaplatit 0,3-1,6% z kreditního zůstatku svého účtu u ING Bank vyššího než 100 milionů! No řekněte sami, chtěli byste mít peníze u této banky? U silné bankovní značky jsme si zvykli tolerovat nízký, nebo nulový úrok. Ale fakticky záporný úrok u prostředků již tak požíraných inflací je malá bankovní katastrofa.
Vkladní knížky a stavební spoření představují tradiční formy spoření, které mají své pevné místo v české finanční historii. Ačkoli mnoho lidí dnes přechází na digitální bankovnictví nebo volí spořicí účty a termínované vklady, tyto produkty stále nabízejí své specifické výhody. Stavební spoření například přináší státní podporu až do výše 2 000 Kč ročně, což z něj činí atraktivní formu investování i přes případné poplatky.
Kontokorent neboli povolené přečerpání, či povolený debet, je spotřebitelským úvěrem. Že jste to doposud nevěděli? Možná je víc věcí, které o kontokorentu netušíte, přestože ho možná i sem tam využijete. Jde o poměrně automatizovaný produkt, permanentní finanční rezervu, u které netřeba myslet na pravidelné splátky. A to je značnou výhodou. Jenže má i rizika a nevýhody, o kterých se vyplatí vědět.
Výběr hotovosti z bankomatu zdarma nebo i za stovky korun. Účtované poplatky se u jednotlivých bank liší. Poradíme, které banky nabízejí nejlevnější výběry doma i v zahraničí, nebo co je to bankomat sdílený a jak funguje.