mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Mateřská polská skupina mBank (dříve BRE Bank) je součástí německé Commerzbank. Jako první moderní nízkonákladová banka v ČR přišla s konceptem bezplatného účtu bez podmínek.
mBank do České republiky vstoupila v listopadu roku 2007. Jako první přinesla klientům nový samoobslužný model, na jehož základě si sami spravují každodenní bankovní transakce a běžný účet obsluhují přes internetové a telefonické bankovnictví. Pobočky mBank služby klientům nenabízí, ale slouží spíše jako poradenská centra a ke sjednání hypotéky.
Vstup této nízkonákladové polské banky nové generace na český trh klientům předvedl, že i banka může být vstřícná, levná, transparentní a ke klientům přátelská. mBank Jako první vnesla na český trh malou revoluci v podobě nulových poplatků téměř za všechny služby, čímž přilákala velký zájem nových klientů a jejich počet rychle vzrostl. Aktuálně jich je přes 700 tisíc.
Díky úsporám za provoz poboček a náklady za zaměstnanců mBank mohla nabídnout zákazníkům, aby využívali běžné bankovní služby zcela zdarma. I její vstřícný přístup k novým zákazníkům, různé bonusy a výhody v době založení byly malou českou bankovní revolucí. mBank se s více nez 700 klienty zařadila mezi stabilní a oblíbené i významné české bankovní instituce.
Hlavním krédem mBank jsou nulové poplatky za vedení účtu a všechny základní bankovní operace -výběry z bankomatů, převody, příchozí i odchozí platby apod. Hlavním komunikačním kanálem se zákazníky je internet (operátor, nebo chatbot) a telefon (mLinka), funguje tedy tzv přímé bankovnictví.
Pobočky mBank fungují buď jako Finanční centra, nebo kiosky. Finanční centra jsou klasické pobočky, kde zaměstnanci nabízí různé produkty a najdete je ve větších městech. Nemají ale přístup k účtům zákazníků. Na pobočkách se dá kromě podání žádosti o založení nových produktů přiřazovat disponenty k účtům, nebo nahlásit změnu osobních údajů, a také podávat reklamace a rušit jednotlivé produkty.
Finanční centra mBank jsou v Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Hradci Králové, Plzni a Zlíně a v ostatních městech jsou jen tzv. Mkiosky, mKiosky jsou menší stánky obvykle v obchodních centrech, aby byly dostupnější klientům. V mKiosku si klienti mohou zřídit základní produkty, jako je hypotéka. Mají delší otevírací dobu, internetové terminály a bezplatné přímé spojení na mLinku. S klienty komunikuje přes blog, nebo diskusní fórum, kde se dělí o zkušenosti samotní klienti a píší sem i zástupci mBank.
mBanka
se soustředí převážně na bezhotovostní operace, a proto není
možné vkládat ani vybírat peníze na pobočce. Co je specifikum,
že nemá vlastní bankomaty v ČR, ale peníze lze vybrat ve všech bankomatech ostatních bank a na pobočkách
konkurenčních bank v rámci Cashadvance (výběr peněz na pobočkách bank nebo ve směnárnách pomocí platební karty), nebo
u obchodníků podporujících tzv. Cashback (vyplacení hotovosti při
nákupu placeného kartou).
Vstřícná, mobilní, výhodná, transparentní a přátelská filosofie mBank s levnými a jednoduchými službami zaujala už 7 milionů klientů v Polsku a na Slovensku a zařadila se mezi oblíbené a úspěšné banky ve střední Evropě. V červnu 2013 zahájila mBank v Polsku projekt Nová mBank, který spočíval v zavedení revolučního internetového bankovnictví, změně firemního loga a designu a v neposlední řadě ve změně názvu mateřské BRE Bank S.A. na mBank S.A. V České republice a na Slovensku prošla mBank změnou v únoru 2014.
V roce 2014 spustila mBank nový internetbank a kromě bonusů výhod a řady produktů zdarma dokáže i zvýšit schopnost klientů obsluhovat své finance sami a mít nad nimi přehled.
mBank v ČR začala působit jako retailová větev polské BRE Bank, později mBank S.A. a německé Commerzbank. Jak o první zavedla samoobslužný model bankovnictví, kdy si zákazník celý účet i všechny transakce spravuje sám přes internetové nebo telefonické bankovnictví. V Polsku se mBank stala jednou z nejúspěšnějších bank a jen samotná značka je nejsilnějším bankovním brandem na trhu.
mBank svou výhodností, mobilitou a srozumitelnými službami oslovila přes sedm miliónů klientů v Polsku, ČR a na Slovensku. V únoru 2014 prošla mBank největší změnou ve své historii, když zavedla revoluční internetové bankovnictví, změnila firemní logo a design. V Polsku tyto změny přišly ještě o rok dříve. Za dobu své existence získala banka mnoho ocenění a téměř tři čtvrtě miliónů klientů.
Ocenění Zlatá koruna 2020
Ocenění Zlatá koruna 2019
Fin paráda 2019
mBank spadá pod polskou mBank S.A. a pod německou Commerzbank AG, která je druhá největší v zemi se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem. Ředitelem je Pawel Kucharski, který byl na tuto funkci jmenován v roce 2015. Zázemí mBank zná ale velmi dobře, protože svou profesní kariéru zde zahájil již v roce 2000.
Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma.
Za určitých okolností můžete mít u mBank zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku i v zahraničí. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky je spořicí účet s velmi nízkým limitem pro rozumné úročení a horší kurzy měn (mimo plateb mKartou Svět).
Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.
mBank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet a termínovaný vklad.
Očekáváte příchod nového potomka a zároveň přemýšlíte nad novým bydlením na hypotéku? Podívejte se, kdy na ni můžete dosáhnout a jak velkou část mateřské nebo rodičovské banky uznávají jako součást vašich příjmů.
V reakci na snížení základní sazby ČNB o čtvrt procentního bodu přichází vlna změn v úročení spořicích účtů. Pět bank - VÚB, Trinity, Creditas, Moneta a ČSOB - již oznámilo snížení sazeb. Další se brzy přidají. První bude Air bank, jejíž sazebník platí jen do 22. listopadu.
Představte si, že plánujete svou vysněnou dovolenou. Vybíráte ideální destinaci, rezervujete hotel a těšíte se na chvíle odpočinku. Co by se mohlo pokazit?Zdroj obrázku: Freepik.com