Banky.cz Banky v ČR Moravský peněžní ústav

MPU banka (Moravský peněžní ústav)

banka Moravský peněžní ústav se dne 20.2.2019 přejmenovala na Trinity (Trinity Bank)

Produkty banky Moravský peněžní ústav

Přehled banky Moravský peněžní ústav

Web
Internetbanking
Adresa:
Senovážné náměstí 1375/19, 110 00 Praha, Nové Město
25307835
SWIFT
MPUB CZ PP
Na českém trhu
15.8.1996

O bance MPU banka (Moravský peněžní ústav)

Moravský Peněžní Ústav (MPU) byl založen 15. srpna 1996 ve Zlíně. MPU nyní nabízí širokou škálu finančních služeb, a to běžné a vkladové účty, úvěrové produkty, služby v oblasti platebního styku a internetové bankovnictví. Produkty poskytuje jak soukromým osobám, tak i podnikatelům a firmám. MPU má v současnosti tři pobočky - v Praze, Brně a Zlíně. V prosinci 2018 získala společnost bankovní licenci a nově vzniklá banka nese název MPU banka a.s.

MPU banka nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, spořicí účet a termínovaný vklad.

Zajímáte-li se o služby, je dobré prostudovat podmínky https://www.mpu.cz/cs/informace-pro-klienty/obchodni-podminky-a-stanovy, rovněž podmínky  produktů a poskytování služeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby . 

Nahlásit chybu

Expertní hodnocení a recenze banky Moravský peněžní ústav

MPU Banka (Moravský Peněžní ústav) byla založena v roce 1996 ve Zlíně, postupně vyrostla v největší družstevní záložnu v ČR. Rychlý růst bilanční sumy a přísnější regulace sektoru družstevních záložen ze strany ČNB (2015) jen povzbudily MPU k transformaci na banku, která byla úspěšně dovršena ziskem bankovní licence v závěru roku 2018. Jako záložna získávalo MPU kapitál i vklady svých členů, ze kterých jsou nyní akcionáři čekající na dividendy z kladného hospodaření ústavu.

MPU cílí svými produkty převážně na zájemce o spoření s výpovědní lhůtou do 2 let. Vklady u banky jsou pojištěny do výše zákonného limitu a zejména u delších vkladů si věrní klienti užívají vyšších sazeb než u většiny bank. 

Nahlásit chybu

Dotazy v poradně k Moravský peněžní ústav

Firemní refinancování

15.12.2016 Půjčka
Pokračování dotazu č. 3234: Omlouvám se za neúplnost dotazu, níže mělo být „my platíme 11%“. Dobrý den,   máte pravdu v tom, že úrokové sazby jsou na minimálního hodnotách, ovšem zejména u vkladů! Komerční banky potom do úrokových sazeb u poskytovaných úvěrů kromě nákladových úroků za zajištěné zdroje rozpočítávají nejméně: vlastní režijní náklady, regulatorní náklady a rizikovou přirážku dle scoringu dlužníka a bonity zajištění. Rovněž se může stát, že výší nabídnuté úrokové sazby komerční banka vyjádří svoji (ne)ochotu konkrétní firmě půjčit – tomu se v obchodní praxi říká „odmítnutí cenou“. Neznáme Váš konkrétní případ, ale mohu uvést alespoň, že sazba úvěru kolem 10% zaručeně bude nabídnuta klientovi se záporným vlastním kapitálem (ztráty z podnikání převyšující základní kapitál), nebo u nezajištěného úvěru typu kontokorent. Zároveň lze obecně konstatovat, že čím nižší je částka úvěru, tím vyšší je úroková sazba, když režie na zpracování je stejná u úvěru za 0,5 milionů, jako u 5 milionů Kč. Dlužník, který má negativní záznamy v bankovních a nebankovních registrech (neplacení, pozdní placení) bude bankou pravděpodobně odmítnut zcela! Máte-li dobré zajištění (nemovitost), můžete zkusit požádat o úvěr u některé záložny – např. ANO spořitelní družstvo, Moravský peněžní ústav, Peněžní dům. Tyto menší peněžní ústavy ve snaze získat nové klienty nabízí nižší cenu – jsem si ale téměř jistý, že s úvěrem ve výši jednoho milionu korun se nedostanete pod 9% p.a. Možná nejlepší cestou jak si zlepšit podmínky ve své bance je podnikat s dobrým výsledkem, mít vše správně zaúčtováno a zároveň si budovat osobní vztah s přiděleným bankéřem, který se za vaši firmu přimluví při projednání žádosti o refinancování? Ne za všechno lze vinit české banky, když objektivně jim v rámci dohledu České národní banky a aplikace evropských směrnic BASEL vznikají mnohamilionové až miliardové regulatorní vícenáklady. Evropská unie tak kromě pozitiv přináší svým občanům i tyto strasti. ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

Články o Moravský peněžní ústav

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena