Získat dnes nebankovní půjčky lze u mnohých poskytovatelů. Vždy ovšem musí žadatel počítat s tím, že se situace neobejde bez jeho lustrování. Ano, jakýkoli poskytovatel si přesně prověří konkrétního žadatele. Není se čemu divit, jednak tak musí činit v rámci povinností uložených Českou národní bankou a jednak sám sebe chrání před potenciálními potížemi, jež mohou v souvislosti s problémovými klienty vzniknout. Jaké jsou tedy 3 hlavní překážky při realizaci půjček?
Prakticky žádná společnost vám nebude ochotně chtít půjčit v momentu, kdy budete ještě nějaké ty peníze dlužit. Vaše aktuální závazky si ihned zjistí stejně tak jako exekuce vztahující se na váš majetek. Jak to učiní? Velmi jednoduchým způsobem, projde si registry dlužníků. Půjčky bez registru už dnes fakticky nenajdete. Pokud máte aktuálně nějaké nevyřízené závazky a uvažujete o tom, že by se vám hodila rychlá půjčka, všechno si vyřiďte předem.
Každý poskytovatel půjčky si bude zjišťovat bonitu svých potenciálních klientů. Není se čemu divit, jelikož hodně stojí o to, aby se mu peníze vrátily včetně samotného rozdílu, tedy zisku. Jak se bonita pozná? Především podle předložení potvrzení o aktuálním příjmu. To je u většiny společností nabízejících půjčky nezbytností. V případě podnikatelů je zapotřebí předložit proplacené faktury za stanovené předchozí období.
Pozor je třeba dát i na přespřílišné poplatky spojené s půjčkou. Mnohé společnosti nabízejí půjčky spojené s vysokou úrokovou sazbou, případně jinými poplatky. Podívejte se proto na RPSN, úroky a také na další poplatky. Naším tipem z nebankovních půjček je kupříkladu úvěru u společnosti Zaplo.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Realitní podílové fondy se těší mezi Čechy stále větší popularitě. Svůj podíl na tom mají mimo jiné klesající úroky u spořicích účtů v bankách. Část lidí již přesunula své peníze právě do nemovitostních fondů určených drobným investorům a další k nim ještě přibydou. Jednou z hlavních výhod realitních podílových fondů je jejich nízká rizikovost. Na sedmibodové škále rizikovosti investic SRI zaujímají často druhý nejnižší stupeň 2 a jsou tak optimální volbou i pro konzervativní investory.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
KOMENTÁŘE k článku 3 hlavní překážky při poskytnutí rychlé půjčky online
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.