Až 2 000 korun navíc. Takový bonus můžou získat noví klienti Moneta Money Bank, kteří si zřídí běžný účet Tom. Jenže aby tyto peníze dostali, musí utratit desítky tisíc korun. Podobné podmínky pro získání bonusu přitom nejsou nijak neobvyklé.
S bonusem za založení běžného účtu přišla Moneta Money Bank v lednu. Akce platí do konce dubna a 2 000 korun v ní může získat každý nový klient, který si on-line zřídí nové konto Tom. Stačí jen maličkost – každý měsíc zaplatit debetní kartou alespoň 20 000 korun. A to každý z prvních 5 měsíců. Abyste získali 2 000 korun navíc, musíte tak celkem utratit rovných 100 000 korun.
Odměnu u Moneta Money Bank dostanete, i když zaplatíte méně než 100 000 korun. Nebude ale tak vysoká. Vždy jsou to jen 2% z utracené částky za daný měsíc a zároveň maximálně 400 korun měsíčně.
Pro získání maximálního bonusu tak musíte pravidelně a poměrně výrazně utrácet. Na první pohled lákavou odměnu tím pádem získá jen malá skupina klientů.
S takovýmito podmínkami se přitom u bonusů za založení účtu setkáte zcela běžně. Například ČSOB v současnosti nabízí 500 korun navíc pro nové klienty, kteří si zřídí Plus Konto. Kartou ale musíte do dvou měsíců zaplatit alespoň 2 000 korun. Na účet vám navíc každý měsíc musí přijít 10 000 korun, jinak budete platit za jeho vedení.
S podobnými podmínkami loni pracovaly také zvýhodněné nabídky například u UniCredit Bank nebo u Banky Creditas.
Podobný postup není u bank nijak neobvyklý. Nedá se však jednoznačně říct, že se vám podobné akce nevyplatí. Záleží vždy na jejich konkrétní podobě i na vašich možnostech.
Vždy je ale lepší takovou nabídku nejprve porovnat s dalšími běžnými účty. Může se totiž stát, že jiná banka nabízí ještě zajímavější bonus.
Anebo třeba zjistíte, že i přes započtení odměny jsou náklady na související s účtem tak vysoké, že se vám vyplatí sáhnout po jiném.
Na pečlivé porovnání nezapomínejte ani u běžných nabídek, které slibují „pouze” vedení účtu zdarma. Ve skutečnosti to totiž tak jednoduché nebývá. I zdánlivě bezplatný účet v sobě často skrývá poplatky, které ho dokáží výrazně prodražit.
Aktuálně jsou tedy konta, u kterých za jejich používání nezaplatíte ani korunu, stále spíš výjimkou. Přestože je slibuje většina poskytovatelů.
Jenže i když je zřízení a vedení účtu bezplatné, často musíte počítat například s poplatky za výběry peněz:
A to se bavíme o těch výhodnějších nabídkách, jaké aktuálně získáte například u mBank, Air Bank, Fio banky, Moneta Money Bank či Raiffeisenbank (a například mBank či Fio banka nabízí i možnosti, jak mít uvedené výběry zcela zdarma).
Jinde můžete mít problém například také s:
A další poskytovatelé zase podmiňují zrušení poplatků předepsaným měsíčním obratem na účtu.
V současnosti tak účet zdarma nejjednodušeji získáte u:
Hlavním rozdíl mezi těmito poskytovateli je v rozsahu služeb. U některých narazíte na problémy s malým počtem poboček (a tedy i s vložením peněz), u jiných s vedením účtu v cizí měně a další zase nenabízí platby pomocí Apple Pay a Google Pay.
Ani účet, který je zcela bez poplatků, tak pro vás nemusí být tím pravým. Záleží také na službách, které nabízí. A ty mohou být omezené.
Snadno se tedy může stát, že účet, u kterého se některým poplatkům nevyhnete, pro vás bude výhodnější než takový, který je zdarma. Musíte proto vždy porovnávat veškeré jejich podmínky. A vybírat podle toho, které konto nejlépe odpovídá vašim požadavkům.
Neexistuje přitom univerzální přístup, co všechno musí správný účet splňovat. Jednoduše proto, že každý má trochu jiné nároky.
Přesto je několik základních prvků, které byste si měli před výběrem konta promyslet. Jaké to jsou, zjistíte v našem článku 7 tipů, jak vybrat nejvýhodnější běžný účet.
A jakmile máte jasno, pusťte se do výběru. Pomůže vám s výběrem nejlepšího běžného účtu.
Rychle zjistíte, s jakými poplatky dané účty pracují, jak to u nich chodí s platbami do zahraničí nebo jaké další služby nabízejí. A hravě si vyberete ten pravý.
V roce 2024 jsou běžné bankovní účty nezbytnou součástí života většiny lidí. Přestože moderní technologie a pokroky v zabezpečení bankovních systémů výrazně zlepšily ochranu uživatelů, stále existují bezpečnostní rizika, která je třeba brát v úvahu. Následující článek popisuje některá z nejvýznamnějších rizik spojených s každodenním používáním běžných bankovních účtů v roce 2024.
Mít účet u banky je nejpraktičtější způsob uložení peněz. Výplaty se většinou posílají už jen na účet. Platby z účtu jsou jednoduché a často zdarma, navíc můžete získat nějaké zhodnocení. Úložky v bance jsou pojištěny až do 100 000 eur. Hledat pro své peníze bezpečnější místo, než je banka, nemá patrně smysl.
České banky nezapomínají ani na děti. V jejich nabídce najdete dětské účty i platební karty. Kdy začít přemýšlet o založení těchto finančních produktů, které banky je nabízí, jaké jsou jejich podmínky a podle čeho vybírat?
Od 20. dubna 2024 zavede Raiffeisenbank pro většinu klientů nové ověření při přihlašování do internetového bankovnictví. K tomuto kroku banka přistoupila z bezpečnostních důvodů, cílem změny je zvýšené zabezpečení přístupu k účtu. Změna se dotkne většiny klientů. Jediná skupina uživatelů bankovnictví RB, pro které se nic nemění, jsou ti, kteří se stále ještě přihlašují kombinací SMS kódu a hesla.
Založit si bankovní účet online, je dnes už hračka. Banky přizpůsobily proces tak, aby byl přístupný co nejvíce klientům. Dokumentů pro založení účtu se nevyžaduje mnoho: jen osobní doklady, případně výpis z účtu, který už používáte u jiné banky. Online si můžete založit účet běžný, spořicí, obchodní (investiční), účet podnikatelský, ale třeba i termínovaný vklad. U některých dětských účtů zůstává nutnost osobní návštěvy na pobočce. Podívejte se, jak na založení bankovního účtu online. Věděli jste, že některé banky nabízejí bonusy za založení účtu?
KOMENTÁŘE k článku Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží
Běžný účet , Komentoval(a): Šárka Dýmalová
Mám už pár let Equa bank a nemůžu si stěžovat. Pro mě asi nejdůležitější vedení a výběry ze všech bankobatů zdarma, teď dokonce i v zahraničí :) Za mě spokojenost!